Рубрики
МЕНЮ
Давиденко Евгения
Федеральний бюджет країни-агресора у перший місяць нового року виконали з дефіцитом 1,776 трильйона рублів, що у 14 разів перевищує показники у січні 2022 року. Про це пише "Мелуза", посилаючись на російський "Інтерфакс", інформують "Коментарі".
Фото: pixabay.com
Повідомляється, що у січні 2022-го, до вторгнення в Україну, бюджет виконали з профіцитом 125 мільярдів рублів.
"Дірка" бюджету в січні 2023-го стала рекордною для цього місяця. Дефіцит склав 60% від планів на 2023 рік, адже головний кошторис країни-окупанта передбачає дефіцит у розмірі 2,93 трильйона рублів у 2023 році.
За даними Мінфіну РФ, доходи у річному вираженні скоротилися на 35%, до 1,36 трильйона рублів, а витрати збільшилися на 59%, до 3,12 трильйона рублів.
Нафтогазові доходи впали на 46%, що насамперед пов'язано зі зниженням цін на нафту Urals та скороченням експорту газу, зазначають у відомстві. Нафтогазові доходи скоротилися на 28%, в основному за рахунок зменшення надходжень від ПДВ та податку на прибуток.
Також відомо, що Міністерство фінансів Росії вперше продало з Фонду національного добробуту 3633 кілограми золота у знеособленій формі, щоб покрити дефіцит бюджету. З цією ж метою Мінфін продав 2,3 мільярди юанів. Дохід від угод із золотом та юанем становив 38,5 мільярда рублів.
Ми раніше писали, що неефективність західних санкцій проти Ірану та РФ, ймовірно, сприяла тому, що Кремль зміг придбати компоненти для ударних безпілотників у США. Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) звертають увагу, що Росія та Іран просувають плани щодо будівництва іранського заводу з виробництва безпілотних літальних апаратів на території Росії. Раніше Іран відкрив завод із виробництва дронів у Таджикистані.
Новини