Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
У 2024 році до Держбюджету надійшло 11,2 млрд грн завдяки так званому податку на Google. Про це повідомив народний депутат та голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев 7 січня.
Фото: з відкритих джерел
Він зазначив, що ця сума майже в чотири рази перевищує попередні очікування, які були визначені під час ухвалення закону.
Крім того, Гетманцев підкреслив, що надходження від "податку на Google" продовжують демонструвати стабільне зростання з року в рік. Якщо у 2022 році сума надходжень становила 4,3 млрд грн, у 2023-му – 8 млрд грн, то у 2024 році цей показник збільшився до 11,2 млрд грн. Це на 40%, або на 3,2 млрд грн більше, ніж у попередньому році.
Закон, що передбачає введення "податку на Google", був ухвалений Верховною Радою в червні 2021 року. Основна його новація полягає у зобов'язанні іноземних технологічних компаній сплачувати 20% податку на додану вартість (ПДВ), що відповідає вимогам для зареєстрованих в Україні підприємств.
Введення цифрового податку було обґрунтоване тим, що діяльність транснаціональних корпорацій часто не обкладається податками, що призводить до втрат для держбюджету та створює нерівні умови для українських компаній. Гетманцев тоді зазначав, що лише від рекламних послуг бюджет недоотримував близько 3 млрд грн. Нововведення набрали чинності 1 січня 2022 року.
У першій половині 2024 року цифрові компанії-нерезиденти задекларували податки на суму 5,3 млрд грн.
Портал "Коментарі" раніше писав, що з початку 2025 року користувачі платних послуг OpenAI в Україні зіткнуться з новими фінансовими умовами: до рахунків додадуть 20% податку на додану вартість (ПДВ). Таке рішення компанія ухвалила відповідно до українського "податку на Google", закону № 1525-IX.
Новини