Рубрики
МЕНЮ
Татьяна Веремеева
Україна почала сезон закачування газу в підземні газові сховища (ПСГ). Так, першим поповнювати свої запаси початоло Більче-Волицьке-Угерське ПСГ, яке в першу добу закачало 320 тис. куб. м газу.
Запаси газу в ПСГ
У "Нафтогазі" опалювальний сезон 2020-2021 рр називають одним із найтриваліших періодів відбору газу зі сховищ. У ПСГ залишилося 15,1 млрд куб. м газу — починаючи з жовтня минулого року відібрали 13,2 млрд куб. м блакитного палива.
Дані не враховують Вергунського ПСГ, яке знаходиться на тимчасово непідконтрольній території.
Нагадаємо, в уряді розраховують, що постачальники знизять річну ціну на газ для населення в літній період. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, уряд очікує, що "Нафтогаз" й інші компанії влітку знизять ціни на річний продукт, оскільки вони зацікавлені збільшувати або захищати свою частку на ринку і боротися за споживача. Саме конкуренція повинна підштовхнути постачальників газу знизити тарифи. За словами Шмигаль, річний продукт — це стабільність і можливість чітко розуміти, а також прогнозувати свої витрати.
Нагадаємо, що газопостачальні компанії в Україні оприлюднили річні тарифи на газ в Україні на період з 1 травня 2021 по 30 квітня 2022 року. Інтернет-видання "Коментарі" підготувало інфографіку, в якій можна дізнатися річну ціну на газ у того чи іншого постачальника.
Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів запропонував деякі зміни, які допоможуть знизити тарифи на опалення до 10%.
Крім того, підприємства, які замість газу на виробничих потужностях спалюють виключно дрова (біопаливо), пропонують звільнити від податку на викиди вуглекислого газу.
У матеріалі нашого видання можна дізнатися, як така пропозиція може вплинути на країну і населення в економічному плані та чи зможе перехід на біопаливо зробити Україну менш залежною від імпортного газу.
Новини