Рубрики
МЕНЮ
Антон Ройко
Держстат оприлюднив дані з рівня безробіття в Україні в I кварталі 2021. В середньому кожен десятий українець старше 15 років не мав роботи.
Безробіття в Україні, фото з відкритих джерел
Найбільша концентрація безробітних (не були працевлаштовані й не провадили підприємницької діяльності) була зафіксована на підконтрольних Україні прифронтових Донецькій і Луганській областях — 16,4% і 16,3% осіб працездатного віку. Також високий рівень безробіття спостерігався у Кіровоградській, Полтавській, Волинській і Чернігівській областях.
А ось найбільша концентрація "трудоголіків" і відповідно "найменша" — безробітних спостерігалася на початку року в регіонах, що мають міста-мільйонники — Київ і Київська область (лише 8,0% і 7,9% осіб працездатного віку були безробітними), Харківська (7,4%), Одеська (8,1%) і Дніпропетровська області (10,2%), а також західні області — Львівська (8,3%) та Івано-Франківська (9,9%). Це якщо аналізувати за відсотком безробітних (докладніше дивись таблицю 1).
Таблиця 1. Рівень безробіття населення (за методологією МОП) по регіонах у 2021 році. Дані Держстат.
Проте, враховуючи дані Держстату лише по відсотку офіційно зайнятих трудовою діяльністю, то ТОП-регіонів українських "трудоголіків" дещо інший. Рівень зайнятості населення працездатного віку у I кварталі цього року становив 64,6%. При цьому, попри стереотипи, найбільш зайняте роботою населення концентрувалося у Києві — майже 70% від усієї чисельності працездатних. За столицею розташувалася Харківська — 69,8%, Дніпропетровська — 68,3%, Херсонська — 67,3% і Черкаська області — 67,2%. Найменш схильними до роботи (принаймні, офіційно) були мешканці Волині, Донеччини, Буковини, Тернопільщини, Закарпаття, Івано-Франківської та Рівненської областей (усі — менш як 60% зайнятих осіб працездатного віку). Докладніше з цифрами зайнятих можна ознайомитися у таблиці 2.
Таблиця 2. Рівень зайнятості населення по регіонах у 2021 році
Новини