Головна Новини Бізнес економіка Українцям доведеться голодувати: експерт попередив про суттєве зростання вартості тепла
commentss НОВИНИ Всі новини

Українцям доведеться голодувати: експерт попередив про суттєве зростання вартості тепла

Приватні компанії в ЖКГ орієнтуватимуться на прибуток, а не на полегшення умов для населення, що може призвести до того, що тарифи зростуть до рівня, який покриває всі витрати

23 березня 2025, 16:20
Поділіться публікацією:

Українці вже мають труднощі з чинними "пільговими" тарифами на опалення, і ситуація може погіршитися після приватизації теплокомуненерго. Про це в інтерв'ю Юрію Романенку розповів Олег Попенко, експерт у галузі ЖКГ.

Українцям доведеться голодувати: експерт попередив про суттєве зростання вартості тепла

Тарифи на комуналку. Фото: 24 Канал

Він попередив, що якщо буде ухвалений законопроєкт №6013, який передбачає приватизацію комунальних підприємств, зокрема теплокомуненерго, українці можуть зіткнутися з серйозним підвищенням тарифів. За словами Попенка, цей законопроєкт має на меті перетворити всі комунальні підприємства на акціонерні товариства протягом 5-7 років. В результаті цього, управління теплом і водою потрапить в руки приватних компаній, які орієнтуються на максимізацію прибутку, а не на задоволення потреб населення.

Попенко зазначає, що приватні компанії в ЖКГ орієнтуватимуться на прибуток, а не на полегшення умов для населення. Це може призвести до того, що тарифи зростуть до рівня, який покриває всі витрати.

“Ця приватизація — це шлях до значних витрат для людей. Платіжки за комунальні послуги можуть стати настільки високими, що їх можна порівняти з продажем нирки для їх оплати”, — зауважив експерт.

На сьогодні газ для теплокомуненерго коштує близько 7500 гривень, але ринкова ціна коливається від 16 000 до 20 000 гривень. Якщо законопроєкт буде реалізовано, ціни на опалення можуть зрости у 2,5 рази. Тобто, ті, хто зараз сплачує 4000 гривень, можуть бути змушені платити до 10 000 гривень за тепло.

Раніше "Коментарі" вже писали, що уряд ухвалив відповідну постанову, яка передбачає диференційовані ціни залежно від типу лічильника та часу споживання. Максимальна вартість електроенергії може зрости до 6,48 грн/кВт-год, але не для всіх.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини