logo_ukra

Coinspot 18.01.2021

BTC/USD

36233.54

ETH/USD

1235.54

LTC/USD

149.46

НБУ 18.01.2021

USD/UAH

28.35

EUR/UAH

34.25

RUB/UAH

0.40

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Бізнес економіка Україні необхідно домовлятися про більш вигідних умовах поставок продукції на китайський ринок
commentss НОВИНИ Всі новини

Україні необхідно домовлятися про більш вигідних умовах поставок продукції на китайський ринок

Україна може домовитися з КНР про більш вигідних умовах торгівлі

3 грудня 2020, 11:42

Україна готова відновити переговори про підписання договору про зону вільної торгівлі з Китаєм, повідомив заступник міністра економрозвитку, торгівлі та сільського господарства, торговий представник України Тарас Качка.

Україні необхідно домовлятися про більш вигідних умовах поставок продукції на китайський ринок

заступник міністра економрозвитку, торгівлі та сільського господарства, торговий представник України Тарас Качка

На його думку, в переговорах з КНР Україна зможе домовитися про більш вигідні умови поставок нашої продукції на китайський ринок.

"Зараз доступ нашої продукції на ринок Китаю обкладається більшими митами, ніж китайська продукція до нас. Тому нам вигідно вести переговори і з КНР", — сказав Качка.

Відзначимо, що структура двосторонньої торгівлі між Україною та Китаєм досить неоднорідна. В українських поставках переважає сировинна продукція металургійного і аграрного виробництва, в той час як Китай експортує в Україну високотехнологічну готову продукцію.

Крім того, сальдо торгового балансу між Україною та Китаєм багато років залишається негативним для нашої країни. Тобто імпорт з Китаю істотно перевищує експорт української продукції в КНР. Так, за даними Держстату, за січень-вересень 2020 року Україна відправила до Китаю товарів на 4,81 млрд дол, а Китай в Україну — на 5,79 млрд дол.

Раніше в ході одного з публічних заходів Тарас Голуб, радник віце-прем'єра України з євроінтеграції Ольги Стефанішиної, відзначав, що важливою умовою в просуванні переговорів щодо ЗВТ з Китаєм має стати вирівнювання сальдо двосторонньої торгівлі.

"Я як радник вже рекомендував це, і, я думаю, це питання буде сприйняте Міністерством економіки, про те, що в угоді має бути врахований один важливий момент ... незмінною умовою підписання повинно бути зрівнювання торгового сальдо. Поки це виглядає фантастично, але, тим не менше, для цього є всі підстави. Китай цікавий для України, особливо в контексті політичних подій в Білорусі. Є великий потік китайських компаній, які розглядають Україну як альтернативу Білорусі в деяких питаннях. Це обумовлено і з точки зору величини населення (Україна — ред.) і зручності майданчиків", — сказав Голуб.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!