Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Нацбанк зафіксував подальше зростання цін. Причому дорожчають всі групи товарів: продукти, послуги, паливо. Але прогнозується поступове уповільнення інфляції. Як передає портал "Коментарі", про це йдеться у макроекономічному та монетарному огляді НБУ (квітень 2025 року).
Зростання цін. Фото з відкритих джерел
Банкіри зазначають, що у лютому споживча інфляція очікувано зросла до 13,4% р/р. За оцінками НБУ, зростання інфляції тривало й у березні. НБУ не наводить цифри зростання цін, але згідно з оприлюдненим графіком, річна інфляція у березні перевищила 14%. Держстат опублікує офіційну інформацію 9 квітня.
За інформацією НБУ, основні чинники її прискорення – подорожчання сирих та оброблених продуктів харчування через найгірші торішні врожаї, подальше зростання витрат бізнесу, у тому числі на оплату праці та енергоресурси, а також збереження досить жвавого споживчого попиту.
Як зазначають у НБУ, зростання цін на сирі продукти у річному вимірі прискорилося. Тривало й подорожчання оброблених продуктів.
Свідченням стабільності фундаментального тиску було прискорення зростання цін на непродовольчі товари та послуги. Так, стрімко дорожчали послуги охорони здоров'я, транспортні послуги, зв'язки, відпочинку та культури. Натомість повільніше зростали ціни на послуги з особистого догляду, страхові та фінансові послуги. Водночас ціни на одяг та взуття залишалися нижчими, ніж минулого року, пояснили в НБУ.
У лютому зростання цін на пальне збільшилося насамперед унаслідок високих темпів збільшення вартості автогазу. Водночас, профіцит пропозиції бензинів, конкуренція між мережами АЗС та оптимізація логістики імпортних поставок стримували подорожчання палива, йдеться в огляді.
У лютому вартість підакцизної продукції зростала швидше. Тиск із боку виробничих витрат призводило до зростання цін на фармацевтичну продукцію, медичні товари та обладнання. Натомість мораторій на підвищення тарифів на окремі житлово-комунальні послуги для населення надалі стримував адміністративну інфляцію, пояснили в НБУ.
Читайте також на порталі "Коментарі" – у середньому українці витрачають на оренду однокімнатної квартири 40% своєї зарплати. Про це свідчать дані аналітики OLX. Нерухомість за лютий 2025 року.
Новини