Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Нафтогаз фактично допустив технічний дефолт, активувавши прохання про реструктуризацію свого валютного боргу. При цьому важливо згадати, що гроші залучалися Нафтогазом на зовнішніх ринках під кілька потенційно прибуткових проектів: закачування газу до сховищ за низькою літньою ціною з метою продажу за високою "зимовою" ціною; нарощування власного видобутку газу. Потенційно, на кожному проекті Нафтогаз мав отримати 2-3 обороти, тобто витрати окуповувалися в кілька разів. Можна було й заробити і погасити всі борги. У результаті – дефолт, хай і технічний. Як передає портал "Коментарі", про це у Facebook пише економіст, фінансовий аналітик Олексій Кущ.
Нафтогаз. Фото: ua.depositphotos.com
Він додає, дефіцит, а просто "дірка" в 7 млрд доларів утворилася як епічний результат реформ: не впоралися із завданням налагодити транзит, видобуток. Маємо куплений на ціновому піку влітку 2019 року газ, недозавантаження сховищ влітку 2021 року та необхідність купувати наддорожчий газ влітку 2022 року.
Олексій Кущ звертає увагу на один цікавий момент – усі керівники Нафтогазу, автори "реформ" — у минулому або дрібні клерки того ж НАКу або комерсанти середньої руки з ринку газу.
Читайте також на порталі "Коментарі" — російська ракета потрапила до цивільного об'єкту – Одеса у чорному диму: подробиці.
Новини