Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
Рішення української влади припинити авіасполучення з Республікою Білорусь (РБ) насамперед пов'язане з безпекою. Водночас воно завдасть вагомого економічного удару по РБ, а також призведе до деякого збільшення прибутків України. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Зупинка авіасполучення з Білоруссю. Фото з відкритих джерел
Експерти оцінили для видання "Коментарі" це твердження як і те, що Україна може отримати (втратити) через подібні кроки.
Аналітик Alpari Максим Пархоменко підкреслює, що для Білорусі це насамперед удар по її аеропортах.
"Ця галузь і так страждає через коронакризу. Частка у ВВП невелика. І не можна сказати, що її ще більший занепад "доб'є" економіку Білорусі", — зазначає Максим Пархоменко.
Україні подібна заборона теж не завдасть істотної шкоди, вважає аналітик.
"Єдина незручність стосуватиметься транзиту в Росію. Зате частина рейсів, які проходять через Білорусь, почнуть проходити через Україну, — каже Максим Пархоменко. — У Білорусі не було великих хабів, місце яких могли б посісти наші. Через це ефект буде украй невеликим. загалом нашими аеропортами будуть користуватися трохи частіше, але особливо це нічого не змінить".
Економічний експерт Олександр Гаврутенко пояснює: "Наскільки вагомими виявляться наслідки такого рішення як для РБ, так і для України, буде залежати насамперед від термінів, на які вводяться обмеження. Для РБ, якщо подібне рішення буде прийнято усіма країнами Європейського Союзу і триватиме не менше півроку, це може спричинити втрату цілої авіаційної галузі".
Для України, на думку експерта, вигоди не такі очевидні, як втрати для РБ.
"Швидше навпаки — закриття білоруського напрямку позбавить нас вагомої частки в обслуговуванні транзиту. І не факт, що це зможе компенсуватися зміною маршрутів на користь нашого повітряного простору. Куди більш очевидним є, те що в цьому плані виграють Польща та країни Балтії", — вважає Олександр Гаврутенко.
Але в цій ситуації, на його думку, ніякі економічні розрахунки вигод і втрат абсолютно недоречні.
"Питання ж не у тому, як покарати Білорусь або як перехопити її частину ринку, а в тому, що світова демократична спільнота зобов'язана продемонструвати згуртованість і рішучість в оцінці й реакції на подібний акт державного тероризму, вчиненого режимом Лукашенка. І припинення авіасполучення — це одне з небагатьох, але доступних і залежних від нас рішень, яке найбільш адекватне і цілком пов'язане з інцидентом", — резюмує експерт.
Раніше "Коментарі" розповідали, чи зможе колективний Захід протистояти режиму Лукашенка.
Новини