Головна Новини Бізнес фінанси Банк країни-агресора - один із найприбутковіших в Україні: що кажуть експерти
commentss НОВИНИ Всі новини

Банк країни-агресора - один із найприбутковіших в Україні: що кажуть експерти

Фахівці оцінили рейтинг прибутковості банків в Україні, де на другому місці російський Сбербанк

6 жовтня 2021, 13:46 comments1341
Поділіться публікацією:

Найприбутковішими українськими банками за підсумками перших семи місяців року були ПриватБанк (18,5 млрд грн), Сбербанк ( "дочка" російського Сбербанку) — 3,4 млрд грн, а також Райффайзен Банк (3,2 млрд грн).

Банк країни-агресора - один із найприбутковіших в Україні: що кажуть експерти

Сбербанк - фото з відкритих джерел

Експерти оцінили такі дані для порталу "Коментарі", а також розповіли, чи нормально, що на території України продовжує працювати фінансова установа країни-агресора і чому це відбувається.

Виникає бажання побачити консолідований баланс держбанків

Глава Директорату Асоціації франчайзингу України, віце-президент Асоціації інвесторів в Україні Андрій Кривонос, коментуючи наведені дані, зазначає, що не вистачає ще одного місяця в цьому аналізі для розуміння того, як готуються банки до закриття 2021 року.

"Багато операцій за літні місяці були закриті у вересні, і картина за частиною банків могла змінитися. Тому робити висновки на основі проміжних підсумків поки рано", — пояснює він.

При цьому дещо, зазначає Андрій Кривонос, вже можна констатувати:

— те, що до рекорду 2019 року поки не дотягуємо;

— ПриватБанк як найприбутковіший поки залишається хорошим кандидатом на успішну приватизацію, але якщо його "дочистити";

— збитки цього року поки занадто малі, щоб говорити, що всі заплановані операції в них відображені, осінь покаже сплеск фіксацій збитків і очищений балансів.

"Ну і — вже час говорити про прибуток держави в цілому в банківському секторі, — підкреслює експерт. — У нас частка держбанків на ринку занадто велика, тому і демонструвати потрібно всі цифри: прибуток, збитки, відділення, що закриваються тощо, а не тільки прибуток за кожним банком. Виникає навіть бажання побачити консолідований баланс держбанків. Значна ймовірність, що частину операцій вони здійснюють разом, і підсумовані їхні баланси можуть спотворити картину особливо за прибутком і кредитним портфелем. Так що чекаємо результатів за 9 місяців".

На думку Андрія Кривоноса, наявність в трійці лідерів рейтингу російського Сбербанку — це індикатор неспроможності українських санкцій, закону про санкції і взагалі всієї системи економічного впливу на Росію як країну агресора.

"Згідно з санкціями, ми дозволяємо працювати, але прибуток виводити не можна, брати участь в приватизації не можна. Тобто, ми дозволяємо такому банку кредитувати українських суб'єктів, в тому числі на покупку різних активів. Шкода, що на восьмий рік війни так і не побачили в цьому загрозу, як і в російських залізничних вагонах, яких — тисячі на нашій території ", — резюмує Андрій Кривонос.

Жодної "зради" тут немає

Інвестиційний банкір, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса пояснює, що не можна просто так закрити банк, інакше можна нарватися на суди.

"Зі Сбербанком обраний кращий варіант. Він фактично не функціонує, його позбавили можливості розвиватися. Фактично взяли в заручники. Він затиснутий санкціями, де факто вмирає під ними. Так що жодної "зради" тут немає ", — зазначає Сергій Фурса.

Інформацію, що Сбербанк за прибутком став другим в Україні, експерт прокоментував так:

"Прибуток банку — поняття відносне. Він може розформувати якийсь резерв і сказати — ось, дивіться, у мене прибуток. Немає нормального функціонування Сбербанку в Україні. Він нікого не кредитує, він помирає. По суті, йому залишилося недовго ".

Раніше "Коментарі" розповідали, чому "Ощадбанк" блокує рахунки клієнтів .



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини