Рубрики
МЕНЮ
Таисия Ерохина
Минулий рік і пандемія істотно вплинули на фінансову поведінку користувачів у всьому світі, зокрема — з початку 2020-го ми почали побоюватися користуватися готівкою. Про це розповіла порталу "Коментарі" фінтех-експерт, засновник і керуючий партнер міжнародної платформи платежів для бізнесу Fondy Валерія Вагоровська.
Фото з відкритих джерел
Так, протягом декількох років учені з різних країн говорили: патогенних мікроорганізмів, що "живуть" на одній купюрі, вистачить на невелику епідемію. Наприклад, співробітники Нью-Йоркського університету (США) виявили на однодоларовій банкноті близько 400 їх видів. А навесні минулого року в ЗМІ знову заговорили про потенційну небезпеку "брудних" грошей. У Китаї готівку із заражених регіонів вилучали і спалювали, а в Туреччині почали перейматися питанням дезінфекції купюр всередині банкоматів. Тоді як ВООЗ обтічно рекомендувала бути обережніше і мити руки після того, як потримали банкноти в руках.
Експерт зазначає, що в будь-якій країні існував відсоток людей, які не довіряли онлайн-платежам. Одні боялися вводити свої дані на платіжних сторінках, побоюючись шахрайства. Інші, надивившись інтернет-мемів про покупки в мережі, або маючи особистий негативний досвід, вважали за краще з'їздити в магазин і подивитися на продукцію "вживу".
Перебудовуватися довелося, додає Вагоровська, й фінансовому сектору. Банки визнали, що ідентифікувати клієнта, відкрити рахунок, надати йому якусь послугу, можна без його особистої присутності у відділенні. Хоча банківська сфера є однією з найконсервативніших.
Зокрема, доведеться впроваджувати технології з віддаленої ідентифікації. Але точка неповернення в зміні співвідношення оффлайн \ онлайн платежів на користь онлайну, на думку Вагоровської, вже пройдена. Резюмуючи, вона закликає: "Чим раніше ми адаптуємо свій бізнес і свої фінанси до нових умов роботи, тим безболісніше пройде для нас цей перехід".
Як повідомлялося, експерти спрогнозували, що буде відбуватися з економікою України в 2021 році.
Новини