Рубрики
МЕНЮ
Вечканова Елена
У період коронавірусної пандемії медичні працівники витримують складні щоденні навантаження. У багатьох країнах їх забезпечують необхідним захистом, а також стимулюють роботу за допомогою заробітної плати. За словами керівника комітету ВР з питань здоров'я нації Михайла Радуцького, щоб підвищити зарплату медикам України, слід виконати всього три кроки.
Михайло Радуцький про зарплати лікарів. Фото: Гордон
Як стверджує Радуцький, наразі представники окремих вітчизняних міністерств займаються відвертим популізмом. До таких заяв він відносить нещодавно презентований МОЗ проєкт закону, який передбачає підвищення "мінімалки" для лікарів до 23 тисяч гривень.
На думку нардепа, багатьом чиновникам слід навчитися аналізувати закони, які вже діють у країні. Також Михайло Радуцький розповів, які дієві норми справді можуть допомогти змінити ставки медичних працівників у бік збільшення.
Політик каже, що до поліпшення фінансового становища українських лікарів здатні призвести три послідовних дії.
Для початку, стверджує Радуцький, у Міністерстві охорони здоров'я повинні визначити відсоток від тарифу на певну медпослугу. Цю частину фінансів слід відправляти до спеціального фонду зарплат медперсоналу. При цьому нардеп наголошує — чиновників МОЗ закликають до подібного кроку весь останній рік, але безрезультатно.
Далі слід згадати про колективні договори, які існують у лікарнях і госпіталях. За словами Михайла Радуцького, у такому внутрішньому документі можна прописати пункт, який встановить баланс між зарплатами адміністрації та медперсоналу. Як варіант — частка загальних доходів, одержуваних закладом, може відправлятися на зарплату.
Також важливим кроком щодо підвищення зарплат лікарям Радуцький розглядає співробітництво лікарень і місцевої влади. Це допоможе залучити нових кваліфікованих фахівців, купувати ексклюзивне обладнання. Таким чином до персоналу не тільки за лікуванням, а й за консультаціями пацієнти звертатимуться частіше. Збільшення кількості послуг населенню пропорційно підвищить загальний дохід лікарень.
Саме таким способом, впевнений Михайло Радуцький, можна підняти зарплати українським працівникам медичної сфери. Нардеп підкреслив, що розмір таких виплат залежить від загального доходу держбюджету і фінансування Нацслужби здоров'я України.
Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли про розміри середньої заробітної плати в Україні по регіонах. Подробиці шукайте в нашій інфографіці.
Також на порталі ви можете дізнатися про найбільш високооплачувані професії в нашій країні. Спойлер — деякі люди отримують від 100 тисяч гривень на місяць.
Новини