Рубрики
МЕНЮ
Давиденко Евгения
Згідно з повідомленням, обсяг експорту збільшився на $400 мільйонів у порівнянні з довоєнним 2021 роком. Крім того, зросла сума податків, які учасники ринку сплатили до бюджету, на 4,4 мільярди гривень або на 16% у порівнянні з минулорічним показником. Так, станом на 1 січня 2023 року сума податків та зборів до зведеного бюджету України, сплачених ІТ-бізнесом, складає 32,2 мільярди гривень. При цьому збільшилась кількість платників податків за ІТ-КВЕДами, а саме, фізичних осіб підприємців.
Фото з відкритих джерел.
У повідомленні наголошується, що саме завдяки збереженню темпів зростання, працюючий ІТ-бізнес підтримує економіку та Збройні сили України, створює нові робочі місця під час війни, разом з тим реалізовує гуманітарні ініціативи, і в такий спосіб робить свій внесок в Перемогу над ворогом.
"Цифра у більше ніж сім мільярдів доларів від експорту комп'ютерних послуг унікальна ще тим, що це найбільший показник за всю історію існування української ІТ-галузі, який був досягнутий саме під час війни", — цитує прес-служба Костянтина Васюка, виконавчого директора IT Ukraine Association.
Він також зауважив, що такі результати були очікувані, адже компанії запроваджують заходи, необхідні для підтримки безперервності роботи бізнесу та створення умов для безпеки ІТ-спеціалістів.
Раніше ми писали, що у січні цього року техногіганти скоротили рекордну кількість працівників — 68 500 айтівців втратили роботу. Утім до України світова хвиля скорочень ще не докотилася, вважає керуюча партнерка рекрутингової агенції CNA International IT Таїсія Млюзан. Мовляв, масштабні звільнення IT-гравці ще в принципі не розпочинали, але є вірогідність, що вони стартують у лютому 2023-го й триватимуть увесь рік.
Новини