Рубрики
МЕНЮ
Амбарцумян Анна
Пенсійна реформа обговорюється у Верховній Раді вже досить давно, проте це питання залишається актуальним через свою складність та численні ризики. Зважаючи на те, що реформа охоплює широкий спектр учасників, доцільно неодноразово обговорювати деталі і коригувати їх. Про це в інтерв’ю для LIGA.net повідомила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
Пенсійна реформа Фото-колаж comments
У тісній співпраці з комітетом, прем'єром та президентом було розроблено фінальну модель реформи, яка дозволить уникнути додаткового навантаження на роботодавців. Запровадження обов'язкової накопичувальної пенсії в інших країнах часто супроводжується зростанням податкового навантаження на підприємства. Однак у нинішніх умовах це може бути неприйнятним для роботодавців.
Оптимальний відсоток внесків визначено таким чином, щоб збирати достатні кошти без навантаження. Важливо, щоб зібрані кошти не лише акумулювались, але й інвестувались для примноження. Також враховуються витрати на адміністрування процесу, який потребує дотримання різноманітних процедур, як для приватних, так і для державних накопичувальних фондів.
Як зазначила Оксана Жолнович, наразі основна мета створити цифрову платформу для адміністрування, що мінімізує ручну участь, забезпечуючи простоту та прозорість. Кожен громадянин зможе в режимі реального часу відстежувати свої внески та рух коштів на рахунках.
Планується запровадження двох основних складових: тривалість роботи та внески, які автоматично трансформуються в бали. Щороку бали будуть перераховуватись у відсоток від середньої зарплати в Україні, що виключить маніпуляції з сумами. Це дозволить забезпечити рівність у пенсійних виплатах для осіб з однаковими умовами праці.
Міністерка підсумувала, що до кінця року в парламенті може бути зареєстрований відповідний законопроєкт.
Нагадаємо, українська влада не планує підвищувати пенсійний вік. Водночас створюватимуть умови, щоби українці працювали довше.
Новини