Рубрики
МЕНЮ
Моесеенко Валентина
Відповідно до аналізу міжнародної фінансової підтримки, Міністерство фінансів України отримало 31 мільярдів євро до грудня 2022 року з 64 мільярдів євро, обіцяних західними країнами з початку повномасштабної війни, пишуть "Коментарі" з посиланням на 24 канал. Про це свідчать дані дослідження Кільського інституту світової економіки.
Грошова допомога Україні
ЄС і Європейський інвестиційний банк в сумі пообіцяли надати Україні близько 30 мільярдів євро з початку рашистського вторгнення, що є найбільшою часткою бюджетної підтримки Заходу для України. Проте 17,5 мільярдів євро з цієї суми ще не надійшли до Києва. Кажуть українські економісти, що є проблема з виплатами в тому, що вони мінливі, часто затримуються і надходять не стабільно.
У листопаді минулого року ЄС переглянув структуру виплат підтримки, пообіцявши "регулярну та передбачувану фінансову допомогу" у розмірі до 18 мільярдів євро на 2023 рік з надходженнями десь близько 1,5 мільярда євро на місяць. Міністерство фінансів України своєю чергою зазначає, що торік дефіцит держбюджету становив 5 мільярдів доларів на місяць.
Державні фінансисти заявили, що прогнозується дефіцит у розмірі 38 мільярдів доларів на 2023 рік, що менше, ніж у попередньому році, і що пріоритетом залишається залучення коштів від країн-донорів та міжнародних фінансових установ.
У звіті Центру економічних стратегій підрахували, що з 24 лютого на 14 грудня від міжнародних партнерів у бюджет України від іноземних партнерів надійшло 28,1 мільярда доларів. Серед цих коштів приблизно 12 млрд грн — це гранти. Вклад міжнародних партнерів склав 60% від усього додаткового фінансування, що отримав український бюджет.
Читайте також на порталі "Коментарі" — підсумки фінансового Рамштайну: що найважливіше – з якою ініціативою треба виходити Україні. У відновленні України буде залучено переважно великих гравців, компанії, які мають міжнародну репутацію, відповідний досвід.
Новини