У "ПриватБанку" призначили нового керівника: що відомо про банкіра

Державний банк очолив колишній перший заступник голови правління "Райффайзен Банку Аваль"

Головою правління "ПриватБанку" призначений банкір із значним досвідом роботи в банківському секторі України австрієць Герхард Бьош. Про таке рішення Наглядової ради повідомила пресслужба фінансової установи.

Герхард Бьош народився в 1957 році. Освіту отримав у Віденському університеті за фахом магістра соціально-економічних наук. З 1986-го по 1993 роки займався економічними дослідженнями та валютними прогнозами. Потім до 2004 року працював на керівних посадах у різних банках. З березня 2006 року Бьош обіймав посаду заступника голови правління "Райффайзен Банку Аваль", а з листопада 2010 року — першого заступника голови правління.

У 2017 році банкір позитивно оцінив готовність Національного банку України (НБУ) закрити десятки видатних українських банків, які належали олігархам. В Україні він успішно керував проєктами з трансформації банків, зокрема процесами приватизації.

"Позитивним шоком було побачити, що НБУ був досить сильним та незалежним, щоб переслідувати деякі досить відомі банки, що належать олігархам. Це надіслало дуже потужний сигнал решті банкам про те, що вони повинні дотримуватись галузевих норм", — зазначав Бьош в одному з інтерв’ю.

Повноваження Герхарда Бьоша на посаді першого заступника голови правління "Райффайзен Банку Аваль" припинили 15 березня 2021 року. Він вступить на посаду голови правління "ПриватБанку" після узгодження його кандидатури НБУ.

Про те, що "ПриватБанк" знову стане приватною фінустановою стало відомо у 2019 році. Таку стратегію розвитку "ПриватБанку" затвердили у 2016 році. Вона передбачає, що після п'яти років після націоналізації фінансову структуру знову відправлять на приватизацію.

У травні 2021 року в НБУ офіційно заявили, що готові приступити до продажу "ПриватБанку" після стабілізації кризової економічної ситуації в країні через пандемію коронавірусу.

"Коментарі" звернулися до експертів, щоб з'ясувати, наскільки висока ймовірність продажу "ПриватБанку", та хто може бути в цьому зацікавлений.