Головна Новини Бізнес фінанси Український бізнес у війну втратив $13 млрд: Хто найбільше
commentss НОВИНИ Всі новини

Український бізнес у війну втратив $13 млрд: Хто найбільше

За час повномасштабного вторгнення пошкоджено або зруйновано щонайменше 109 великих та середніх підприємств

27 січня 2023, 17:31
Поділіться публікацією:

За підсумками 2022 року щонайменше 109 великих та середніх підприємств зазнали прямих збитків внаслідок повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Це оцінка експертів проєкту “Росія заплатить” KSE Institute аналітичного центру при Київській школі економіки, пишуть "Коментарі".

Український бізнес у війну втратив $13 млрд: Хто найбільше

Збитки, завдані бізнесу України, оцінюють в $13 млрд

Загальна сума прямих збитків підприємств, включно з державними, та приватними особами-підприємцями оцінюється в $13 млрд. З них $9 млрд — частка збитків великих та середніх підприємств. Загальні непрямі втрати сягають $33,1 млрд. А необхідна сума для відновлення підприємств — $24,9 млрд.

"Переважна кількість зруйнованих та пошкоджених підприємств сконцентрована в шести областях — Київській та Донецькій — по 17% від загальної кількості, Запорізькій — 14%, Харківській — 13%, Луганській — 10% та Миколаївській — 8%. Зазвичай область реєстрації підприємства збігається з областю, в якій у підприємство отримало прямі збитки, але є і винятки", — зазначає керівник напряму економічних втрат проєкту "Росія заплатить", старший економіст Центру економічної стратегії Дмитро Горюнов.

До найбільших підприємств за розмірами активів, що зазнали прямих збитків від збройної агресії Росії у 2022 році, увійшли Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча, Азовсталь, Нібулон, Мотор Січ. Згідно з оцінкою експертів проєкту 19 приватних та державних підприємств (17%) з-поміж великих та середніх зруйновано повністю, ще 90 (83%) пошкоджені частково.

Останніми з-поміж зафіксованих пошкоджених великих підприємств зазнали руйнувань АТ "Мотор Січ" внаслідок ракетного удару у жовтні 2022 року, а також "Укрхімтрансаміак", ПрАТ "Глини Донбасу", "Конті" та "Нібулон".

"Зі стабілізацією фронту зменшується й кількість пошкодження нових підприємств. Крім того, знижується кількість нових випадків мародерства або розкрадання товарних залишків. Слід зауважити, що інформація щодо пошкоджених об’єктів надходить із деяким запізненням", — пояснює Дмитро Горюнов.

Як писали "Коментарі", відбулося перше засідання економічного Рамштайну. Ця платформа покликана забезпечити тісну координацію між міжнародними донорами та міжнародними фінансовими організаціями та організувати узгоджене, прозоре та підзвітне надання підтримки Україні. 

Читайте також на порталі "Коментарі" - донори України хочуть почути від влади конкретні пропозиції щодо покращення економічної ситуації в країні.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини