Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
В Україні у січні цього року спостерігався значний відтік депозитів у гривні. Він може бути пов'язаний із законопроектом про мобілізацію. Про це інформує портал "Коментарі" з посиланням на голову комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетьманцева у Telegram.
Гроші. Фото: з відкритих джерел
Нардеп розповів, що, за даними Нацбанку, у січні 2024 року портфель кредитів у гривні майже не змінився: збільшився на 0,2% (1,4 млрд. грн.) до 727,8 млрд. гривень. При цьому гривневі кредити населенню збільшились на 2,3%, а бізнесу скоротилися на 0,7%.
Як уточнив Гетьманцев, більш відчутними були зміни у депозитній базі: вклади у гривні скоротилися на 3,2% (на 51,3 млрд. гривень) до 1577,1 млрд. гривень. Це найбільші темпи та обсяги скорочення депозитів у гривні з початку війни. Вклади бізнесу скоротилися на 3,5% (32,5 млрд. гривень), населення — на 2,6% (18,8 млрд. гривень).
Данило Гетьманцев наголосив, що жодної "зради" тут немає, оскільки з початку війни депозити у гривні зросли на 70% (650 млрд гривень), а скорочення банківських вкладів у перший місяць року – сезонне явище.
Але, на думку Гетьманцева, до такого скорочення міг призвести "певний негативний ефект", який пов'язаний із нормами законопроекту про мобілізацію.
Читайте також на порталі "Коментарі" — оновлений урядовий варіант законопроєкту про посилення мобілізації, ухвалений Верховною Радою у першому читанні 7 лютого, викликав чимало запитань. Самі представники влади, включаючи голову фракції "Слуга народу" Давида Арахамію, визнали, що є моменти, які потребують доопрацювання. Секретар РНБО Олексій Данілов зазначає, що в остаточному вигляді закон про мобілізацію має бути справедливим та зрозумілим для суспільства, а також не суперечити Конституції. Портал "Коментарі" продовжує обговорювати з експертами резонансний законопроєкт та пристрасті навколо нього.
Новини