Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Під час бойових дій у Судані загинуло понад 500 людей, а ще 4,5 тис. були поранені. Однак війна у Судані негативно впливає не лише на місцеве населення, а й на глобальний бізнес, зокрема Pepsi і Coca-Cola. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформаційну агенцію Reuters.
Гуміарабік в Судані. Фото: Reuters
Для суданців конфлікт між двома ворогуючими генералами загрожує їхньому життю та стабільності. Для більшої частини світу це може означати зменшення газованих напоїв. Вся річ у тому, що Судан є найбільшим у світі виробником і головним постачальником гуміарабіку (харчова добавка E414), смоли з дерева акації, яка використовується в газованій воді, цукерках і навіть косметиці. Близько 70% світових поставок цієї речовини надходить із Судану.
Війна загрожує виробництву та розповсюдженню цього ключового інгредієнта та може означати дефіцит десятків повсякденних продуктів.
Саме Agrigum є одним з найбільших світових постачальників, зокрема і гуміарабіку. Директор іншої компанії-імпортера Vijay Bros Джінеш Доші стверджує, що невідомо коли вирішиться проблемна ситуація.
Наразі експерти оцінюють, що запаси великих компаній, які використовують гуміарабік вичерпаються за 3-6 місяців.
Про важливість гуміарабіку для промисловості свідчить той факт, що ця речовина була звільнена від санкцій США проти Судану з 1990-х років.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що поляки скаржаться на український продукт, який заполонив їх ринок.
Також "Коментарі" писали, що вчені назвали групу крові, яку схильні вибирати кліщі.
Новини