logo_ukra

BTC/USD

59668.49

ETH/USD

2130.73

LTC/USD

245.18

USD/UAH

28.05

EUR/UAH

33.35

RUB/UAH

0.38

lang

Мова

UA RU
comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Бізнес інвестиції Всі ліцензії фактично поділені між ключовими ТБ-групами: Василь Філіпчук вказав на серйозну проблему з телемовленням в Україні
commentss НОВИНИ Всі новини

Всі ліцензії фактично поділені між ключовими ТБ-групами: Василь Філіпчук вказав на серйозну проблему з телемовленням в Україні

Незалежних каналах важко конкурувати з державними — сили не надто рівні

4 березня 2021, 15:07

В Україні необхідно забезпечити доступ незалежних телеканалів до цифрового телемовлення, оскільки в даний момент ним фактично володіють кілька ключових груп, що не сприяє конкуренції і спотворює подачу інформації.

Всі ліцензії фактично поділені між ключовими ТБ-групами: Василь Філіпчук вказав на серйозну проблему з телемовленням в Україні

Експерт Василь Філіпчук про проблему телемовлення. Фото із відкритих джерел

Про це заявив відомий дипломат, засновник "Апостроф" і "Апостроф TV" Василь Філіпчук в інтерв'ю для "Delo".

На його думку, влада в даний момент, почасти проводить заходи, які не виконують своєї основної функції — комунікації з народом.

"Ми бачимо, як в центрі "Парковий" мало не щотижня проводять конференції до 30-річчя Незалежності, але ці конференції існують в якомусь паралельному, поза суспільством, всесвіті... Участь у заходах беруть тільки чиновники та дипломати, і, за великим рахунком, туди більше нікого не запрошують. Хоча цей майданчик міг би стати форматом для діалогу, якби туди запрошували не тільки прихильників влади і тих, хто аплодує, а й тих, хто опонує",  зауважив він.

Василь Філіпчук вказує, що в Україні існують або приватні канали, які обслуговують інтереси власників, або державні. Тих, у свою чергу, не турбує рейтинг  вони отримують фінансування з бюджету. Дипломат вважає, що тендерна система на висвітлення окремих тем (за прикладом телеканалу EuroNews) може бути виходом із ситуації.

"Багато вітчизняних телеканалів дуже чітко орієнтовані на інтереси власників або виборчі ніші... Чи можуть вони стати інструментом для національного діалогу, взаєморозуміння, згуртованості? Теоретично так, але для цього має бути запит. Перш за все  запит держави. Скажімо, Euronews є недержавним телеканалом, там немає власника в особі уряду, що визначає пріоритети і завдання їх роботи. Але він отримує конкретне замовлення з боку Єврокомісії на обговорення тієї чи іншої проблеми євроінтеграції. Тобто, ЄС не купує телеканал, а дає фінансування телеканалам на висвітлення тих чи інших тем. У нас держава виділяє величезні бюджети на НТКУ і держканали, які не дивляться навіть ті, хто там працює... А приватні канали  в своєму світі, де головні показники  побажання власників і рівень переглядів. Замість того, щоб формувати суспільний дискурс, держава вливає в держканали мільярди гривень, хоча за ці гроші можна фінансувати десяток таких телеканалів, як, наприклад, наш Апостроф TV... Потрібно фінансувати контент. За допомогою виділених коштів залучити всі телеканали, які хочуть і готові брати участь в тендерній боротьбі за висвітлення тих чи інших питань. У тому числі і включитися в пошук і обговорення тем, які будуть сприяти зміцненню національної єдності",  зазначив він.

На думку дипломата, розширення доступу до цифрового телевізійного мовлення Т2 для незалежних каналів може істотно поліпшити ситуацію.

"Доступ до телеглядача визначається значною мірою доступом до цифрового телевізійного мовлення Т2. Там же, фактично, всі ліцензії поділені між ключовими телевізійними групами і у незалежних мовників, таких, як ми, дуже незначні шанси отримати повноцінну ліцензію Т2... Держава повинна вжити заходів щодо розширення доступу незалежних мовників до цифрового мовлення шляхом або запуску нових мультиплексів, або регулярним переглядом списку тих, хто має ліцензії, і має право вести мовлення", — підсумував Василь Філіпчук.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Алина

4 березня 2021, 16:07

Так не только с телевидением https://kosatka.media/category/elektroenergiya/news/dtek-energo-zavershil-god-s-chistym-ubytkom-19-mlrd-grn

comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!