comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Бізнес держсектор Антимонопольний комітет оштрафував ДТЕК Ахметова на 275 млн грн за зловживання монопольним становищем
commentss НОВИНИ Всі новини

Антимонопольний комітет оштрафував ДТЕК Ахметова на 275 млн грн за зловживання монопольним становищем

Внаслідок дій з боку енергетичних компаній постраждалими виявилися всі, хто живе або працює на території енергоострова

16 грудня 2020, 09:55

Антимонопольний комітет України визнав дії групи ДТЕК (у складі АТ "ДТЕК Західенерго" та ТОВ "Д.Трейдінг") у торговій зоні "Острів Бурштинської ТЕС" у період з липня по жовтень 2019 року зловживанням монопольним становищем та наклав на компанії групи штрафи загальною сумою понад 275,2 млн грн.

Антимонопольний комітет оштрафував ДТЕК Ахметова на 275 млн грн за зловживання монопольним становищем

ФОТО: З відкритих джерел

"Острів Бурштинської ТЕС" –  зона на Заході України в межах Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей. Наразі ця територія об’єднана з європейськими енергосистемами, але від’єднана від іншої частини України. Близько 90% електроенергії на цьому "острові" виробляє ПАТ "ДТЕК Західенерго".

Антимонопольним комітетом було встановлено, що з 29 липня 2019 року АТ "ДТЕК Західенерго" зменшувало в заявках на продаж електричної енергії у сегменті "ринок на добу наперед" (РДН) обсяги запропонованої електричної енергії в години мінімального навантаження. У результаті цього зросли обсяги продажів компанії електричної енергії у сегменті "балансуючий ринок" за більш високими цінами.

У Комітеті також заявили, що акціонерне товариство встановлювало в заявках на продаж електричної енергії на РДН завищені та економічно необґрунтовані ціни в години максимального навантаження, при цьому ТОВ "Д.Трейдінг", обмежувало доступ імпортованої електричної енергії зі Словаччини в торгову зону "Острів Бурштинської ТЕС". Компанія впродовж липня – жовтня 2019 року викуповувала більшу частину пропускної спроможності, що призвело до зниження частки імпортованої електроенергії та, відповідно, збільшення частки компанії на території "Острів Бурштинської ТЕС".

Внаслідок таких дій з боку енергетичних компаній постраждалими виявилися всі, хто живе або працює на території енергоострова. Бізнес напряму отримав значно вищі тарифи і значно втратив у конкурентоздатності. 

Таким чином Антимонопольний комітетет визнав: 

- дії АТ "ДТЕК Західенерго" протягом 29.07.2019 – жовтень 2019 року щодо зменшення обсягів продажу електричної енергії на ринку "на добу наперед" в години мінімального навантаження, порушенням у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем;

- дії АТ "ДТЕК Західенерго" у липні – жовтні 2019 року на ринку "на добу наперед" у години максимального навантаження в торговій зоні "Острів Бурштинської ТЕС" щодо встановлення у заявках на продаж електричної енергії на РДН завищених та економічно необґрунтованих цін порушенням у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем;

- дії ТОВ "Д.Трейдінг" у липні – жовтні 2019 року при участі в добових аукціонах із розподілення пропускної спроможності в напрямку Словаччина-Україна такими, що призвели до порушень з боку АТ "ДТЕК Західенерго", які в свою чергу забезпечили ТОВ "Д.Трейдінг" додатковий дохід.

 Комітет прийняв рішення накласти штрафи на АТ "ДТЕК Західенерго" у розмірі понад 176 млн грн, а на ТОВ "Д.Трейдінг" – більше 99,2 млн грн.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!