Головна Новини Бізнес держсектор Хто є реальним керівником «Укрзалізниці» і чи є «наглядачі» — ЗМІ
commentss НОВИНИ Всі новини

Хто є реальним керівником «Укрзалізниці» і чи є «наглядачі» — ЗМІ

Журналісти відзначили, що контроль над "УЗ" можуть здійснювати кілька колишніх та нинішніх чиновників

6 липня 2021, 15:28 comments2268
Поділіться публікацією:

Основою "бек-офісу" держкомпанії "Укрзалізниця", який приймає реальні рішення щодо управління підприємством, є люди, призначені в.о. голови правління Іваном Юриком. Як повідомляє "Фокус", до цього "об'єднання" входять деякі екс-чиновники Держслужби геології і надр України, а також колишній перший міністр інфраструктури.

Хто є реальним керівником «Укрзалізниці» і чи є «наглядачі» — ЗМІ

Українські ЗМІ з’ясували, хто насправді керує "Укрзалізницею". Фото із відкритих джерел

Посилаючись на ресурс "РБК-Україна", журналісти відзначають, що після Революції Гідності Мінекології та пов'язані з ним структури, в тому числі і Держгеонадра, відійшли за "квотою" коаліційного уряду під управління представників націоналістичної партії "Свобода".

Головою Держгеонадр став Дмитро Кащук. Відзначимо, що найбільш гучний скандал, пов'язаний із його прізвищем, стосується розслідування СБУ про незаконний видобуток бурштину на Рівненщині. Крім того, Кащука також пов’язували із передачею за заниженою ціною родовищ газу в Полтавській і Сумській областях фірм-одноденкам.

Разом із Кащуком до Держгеонадр прийшов і Денис Жегалов. Журналісти програми "Схеми" з'ясували, що він, імовірно, міг бути причетним до непрозорого отримання в розробку Олегівського родовища каменю лабрадориту.

Екс-перший заступник міністра інфрастурктури Дмитро Абрамович, який зараз прийшов в "УЗ", у 2016-2017 рр. також працював в У Держгеонадрах. "Наші гроші" повідомляли, що він начебто мав відношення до роздачі ліцензій на розробку родовищ оточенню Ігоря Котвицького на "пільгових" умовах.

У міністерстві Абрамович уже курирував "УЗ". Як чиновник, він запам'ятався скандалами із декларуванням дорогих автомобілів і квартир. Крім того, в ЗМІ його називали куратором схеми із масштабним розкраданням коштів "УЗ" при закупівлі дизельного палива, а також машинного масла.

Ще одним радником глави "УЗ" є Денис Пугач. У 2019 він балотувався до парламенту за списками партії "Сила і честь" Ігоря Смешка. Як зазначає "Фокус", Пугача також називали "наглядачем" у Аграрному фонді від російського олігарха Олексія Федоровича (у 2018 році фігурував в розслідуваннях НАБУ, був оголошений в розшук), котрий проживає в Монако.

Згідно з інформацією журналістів, певний час Пугач був причетний до роботи ЗАТ "Київський електровагоноремонтний завод", а також, імовірно, забезпечував підключення сторонніх споживачів до електричних мереж "Укрзалізниці".

У нинішній структурі "УЗ" також є мінімум два менеджери, яких вважають наближеними до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. Це Олександр Заруба, директор із комерційної роботи та логістики "УЗ", і Дмитро Романюк, директор із управління взаємовідносинами з органами державної влади.

Також значний вплив на роботу УЗ, згідно даних "РБК-Україна", може мати Ігор Купранець, екс-заступник голови Нацполіціі, колишній директор департаменту захисту економіки. Незважаючи на звільнення в 2019 році, вважається близьким до Арсена Авакова.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини