Про це повідомив політолог Тарас Семенюк, коментуючи закон про підтримку зеленої металургії.
ФОТО: З відкритих джерел
"У Німеччині уряд виділяє з держбюджету гроші для стимулювання переходу металургійних компаній на виробництво екологічно чистої сталі. Для зеленої металургії там уже впроваджений пільговий тариф на електроенергію, а минулого тижня стало відомо про програму такої підтримки для Salzgitter AG, другого за величиною сталевого виробника Німеччини. Державна дотація піде на нову технологію, що передбачає використання водню замість кокса в доменних печах при виплавці чавуну. В цілому, бюджетна програма обсягом € 2 млрд спрямована на стимулювання декарбонізації німецької промисловості. Ініціатива отримала підтримку в Бундестазі не тільки у правлячої коаліції ХДС-ХСС, а й у опозиції, включаючи депутатські групи "зелених" ", — говорить політолог.
Тим часом, в Україні вже прийнятий закон про підтримку зеленої металургії застряг на етапі прийняття підзаконних актів.
"Сучасні технології дозволяють виробляти сталь практично без викидів в навколишнє середовище. Але наш уряд нікуди не поспішає. Навпаки, всіляко стимулюються "найбрудніші" галузі економіки, наприклад, виробництво електроенергії на ТЕС, що спалюють вугілля. Тут політику держави визначають інтереси олігарха-монополіста, а не державні інтереси ", — зазначив експерт.
"Тим часом, Європейський зелений курс, який зараз активно впроваджується в ЄС, передбачає введення спеціальних мит для товарів, які вироблені "брудними"технологіями. Це може стати серйозною проблемою для українських експортерів. Особливо якщо наш уряд продовжить ігнорувати підтримку впровадження зелених технологій в промисловості ", — підсумував Семенюк.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.