comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Бізнес держсектор Зараз на міжнародній арені вже немає сумнівів щодо юридичних можливостей України, - Зеркаль
commentss НОВИНИ Всі новини

Зараз на міжнародній арені вже немає сумнівів щодо юридичних можливостей України, - Зеркаль

Радник голови правління НАК «Нафтогаз України» Лана Зеркаль розповіла, як наша країна зарекомендувала себе у міжнародних судах

4 березня 2021, 10:25

Україна сформувала команди, які в стані працювати з міжнародними судами, тому юридичний імідж нашої країни на міжнародній арені покращився. Про це заявила радник голови правління НАК "Нафтогаз України" Лана Зеркаль на Всеукраїнському Форумі "Україна 30. Розвиток правосуддя".

Зараз на міжнародній арені вже немає сумнівів щодо юридичних можливостей України, - Зеркаль

радник голови правління НАК "Нафтогаз України" Лана Зеркаль

"Всі ми пригадуємо розгубленість України, яка не була готова до будь-яких дій, пов’язаних з війною, включаючи і юридичну війну. Тоді була опрацьована стратегія, яка складалася з кількох компонентів. Перш за все, це захист держави та її інтересів у міжнародних юрисдикціях, а також захист компаній щодо держави-агресора та інших дій, пов’язаних із цією агресією", — розповіла Зеркаль.

Представник "Нафтогазу" нагадала про справу між "Нафтогазом" і "Газпромом". Тоді точилося чимало дискусій про те, чи варто взагалі українцям судитися. Радник пригадала, що в 2014 році "Нафтогаз" був першим, хто наважився піти до Стокгольмського арбітражу і оскаржити порушення своїх прав на підставі контракту на постачання газу.

"Тоді було дуже багато скепсису, дуже багато людей хотіли домовлятися, пропонували свої послуги щодо переговорів. І вибір юридичного захисту був дуже непростим, було дуже багато нарад, — повідомила Зеркаль. — Тоді цю ідею було підтримано на рівні вищого керівництва, і Україна в обличчі "Нафтогазу" почала свою боротьбу за порушені права".

Як зазначила Зеркаль, ця боротьба складалася з багатьох чинників. За її словами, тільки до справ проти "Газпрому" — про постачання і про транзит – було залучено більше 40 людей в групі компанії "Нафтогаз". А ще над справою працювали більше 20 юристів із декількох юридичних компаній.

"Дуже багато було скепсису щодо другої справи, яка стосувалася транзитного контракту. Майже ніхто не вірив в її успішність, але ця справа принесла нам перемогу. І я думаю, що цією перемогою пишається дуже багато людей. Це перемога команд, які змогли об'єднатися, не дивлячись на різність мов, поглядів, підходів у застосуванні права. Вони працювали, як один злагоджений організм", — розповіла Лана Зеркаль.

Але компанія змогла виграти і першу, і другу справу проти "Газпрому". Наприкінці 2019 року нарешті "Газпром" розрахувався і "Нафтогаз" отримав 2,9 млрд доларів, за рішеннями Стокгольмського арбітражу. Також Зеркаль нагадала й про інші перемоги України на міжнародній арені, як, наприклад, у Гаазі чи Гамбурзі.

Крім того, що українці подолали внутрішній скепсис щодо юридичних можливостей своєї країни, змінився імідж нашої країни за кордоном.

"Всі перемоги склалися до купи і зараз ні в кого на міжнародній арені немає відчуття, що Україна не бореться самостійно. Бо юридичний фронт є не менш важливим, ніж фронт військовий. А визначені міжнародним правом наші засади існування треба захищати не менше, ніж захищати територію", — резюмувала Лана Зеркаль.

Радник голови правління повідомила, що у 2019 році протягом декількох місяців були подані заяви, проведені переговори і вдалося вийти на слухання, які стосувалися застосування тимчасових заходів. Зокрема, на підставі рішення в Гамбурзі, 19 з 20 суддів Арбітражного Трибуналу, сформованого відповідно до Конвенції ООН з морського права, проголосували за прийняття рішення на користь України.

"Зараз у нас, дійсно, сформований певний клас людей, які вже здатні працювати і в шаленому ритмі, і під великим напруженням, і можуть виховувати наступне покоління, за яке не буде соромно, яке зможе бути гідними представниками країни і компанії", — вважає Зеркаль.

Також вона розповіла, які юридичні виклики попереду чекають на компанію та Україну. Так, продовжується справа проти РФ на підставі двосторонньої угоди про захист інвестицій. Незважаючи на те, що рішення про порушення були прийняті два роки тому, слухання щодо оцінки втрат відбудеться тільки у червні 2021 року. За словами Зеркаль, після цього очікують на винесення остаточного рішення, що визначить суму, яку Російська Федерація має сплатити за всі втрати, пов’язані з окупацією Криму,  зокрема пов’язані з втратою інвестицій в Чорному морі та на півострові.

"Є питання щодо того, чи варто витрачати чималі кошти, час та зусилля, якщо ти не повністю впевнений в результаті. Тому ми вивчаємо різні можливості. Але виходимо з того, що треба займатися тим, що принесе найбільше користі як державі, так і компанії", — резюмувала Лана Зеркаль.

Нагадаємо, у Києві проходить форум "Україна 30", присвячений проблемам розвитку правосуддя. Рівень представництва високий — у форумі беруть участь президент, народні депутати, міністри і представники профільних організацій. Все це відбувається на тлі пленарних засідань Верховної Ради, яка повинна на цьому тижні розглянути законопроекти, подані президентом в рамках судової реформи.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: Комментарии.Украина
comments

Обговорення

comments.ua
comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!