Рубрики
МЕНЮ
Татьяна Веремеева
Україна сформувала команди, які в стані працювати з міжнародними судами, тому юридичний імідж нашої країни на міжнародній арені покращився. Про це заявила радник голови правління НАК "Нафтогаз України" Лана Зеркаль на Всеукраїнському Форумі "Україна 30. Розвиток правосуддя".
радник голови правління НАК "Нафтогаз України" Лана Зеркаль
Представник "Нафтогазу" нагадала про справу між "Нафтогазом" і "Газпромом". Тоді точилося чимало дискусій про те, чи варто взагалі українцям судитися. Радник пригадала, що в 2014 році "Нафтогаз" був першим, хто наважився піти до Стокгольмського арбітражу і оскаржити порушення своїх прав на підставі контракту на постачання газу.
Як зазначила Зеркаль, ця боротьба складалася з багатьох чинників. За її словами, тільки до справ проти "Газпрому" — про постачання і про транзит – було залучено більше 40 людей в групі компанії "Нафтогаз". А ще над справою працювали більше 20 юристів із декількох юридичних компаній.
Але компанія змогла виграти і першу, і другу справу проти "Газпрому". Наприкінці 2019 року нарешті "Газпром" розрахувався і "Нафтогаз" отримав 2,9 млрд доларів, за рішеннями Стокгольмського арбітражу. Також Зеркаль нагадала й про інші перемоги України на міжнародній арені, як, наприклад, у Гаазі чи Гамбурзі.
Крім того, що українці подолали внутрішній скепсис щодо юридичних можливостей своєї країни, змінився імідж нашої країни за кордоном.
Радник голови правління повідомила, що у 2019 році протягом декількох місяців були подані заяви, проведені переговори і вдалося вийти на слухання, які стосувалися застосування тимчасових заходів. Зокрема, на підставі рішення в Гамбурзі, 19 з 20 суддів Арбітражного Трибуналу, сформованого відповідно до Конвенції ООН з морського права, проголосували за прийняття рішення на користь України.
Також вона розповіла, які юридичні виклики попереду чекають на компанію та Україну. Так, продовжується справа проти РФ на підставі двосторонньої угоди про захист інвестицій. Незважаючи на те, що рішення про порушення були прийняті два роки тому, слухання щодо оцінки втрат відбудеться тільки у червні 2021 року. За словами Зеркаль, після цього очікують на винесення остаточного рішення, що визначить суму, яку Російська Федерація має сплатити за всі втрати, пов’язані з окупацією Криму, зокрема пов’язані з втратою інвестицій в Чорному морі та на півострові.
Нагадаємо, у Києві проходить форум "Україна 30", присвячений проблемам розвитку правосуддя. Рівень представництва високий — у форумі беруть участь президент, народні депутати, міністри і представники профільних організацій. Все це відбувається на тлі пленарних засідань Верховної Ради, яка повинна на цьому тижні розглянути законопроекти, подані президентом в рамках судової реформи.
Новини