Рубрики
МЕНЮ
Давиденко Евгения
Міністерство фінансів розробило законопроєкт про скасування низки податкових пільг для бізнесу, які Верховна Рада запровадила у перші місяці повномасштабної війни. Це необхідно у межах виконання Україною зобов`язань меморандуму з Міжнародним валютним фондом (МВФ).
Законопроєкт пропонує встановити, що можливості для ФОП та юросіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи з застосуванням ставки у розмірі 2% від суми доходу припиняються 1 липня 2023 року.
Керівник економічних програм Офісу простих рішень і результатів Ярослав Романчук каже, що мабуть МВФ погано розуміє, з якими складнощами стикається українська економіка й бізнес. Це підриває довіру підприємців до влади.
"Не бачу хороших наслідків цього рішення, це призведе до радикалізації відносин підприємців, виробників товарів та послуг і державою", — каже він.
Реформувати податкову систему під час війни варто, продовжує експерт. Але це потрібно робити інакше.
"Потрібне радикальне спрощення, зміни податкових баз, щоб відповідати тому стану, в якому перебувають виробники товарів та послуг", — зауважив Романчук.
Володимир Дубровський, старший економіст CASE Україна переконаний, що пільговий податковий режим узагалі не варто було вводити.
"Потрібно було зменшувати податки на працю — ЄСВ, ПДФО, військовий збір — особливо при наймі внутрішньопереміщених осіб. Військовий збір — у нас усі податки зараз військові, залишати його як податок на працю недоцільно", — вважає економіст.
Він додає, що податки на працю Найшкідливіші, адже з ними найбільше проблем з ухиленням від сплати.
"Ці податки треба знижувати. Цільовий показник 10% має бути. Це те, що зробить невигідними схеми з обходу податку", — переконаний Дубровський.
Новини