Рубрики
МЕНЮ
Гурген Григорян
Незважаючи на небувалу популярність біткоіни, представники інвестиційного банку Goldman Sachs вважають, що висока волатильність криптовалюта не дозволяє їй стати платіжним засобом і робить непридатною для зберігання грошей. У той же час засновник Tesla Ілон Маск дотримується протилежної точки зору, вважаючи, що у популярної криптовалюта є всі шанси бути визнаною в світі традиційних фінансів.
Біткоїн
"Коментарі" разом з експертами розбиралися, чи чекає біткоіни велике "грошове майбутнє" або він так і залишиться ефемерною валютою.
На початку 2021 року біткоіни пережив "друге народження", встановивши відразу кілька історичних рекордів. Це дозволило аналітикам прогнозувати головною криптовалюта зростання до 50 тисяч доларів і вище. На думку експертів, в найближчі роки популярність біткоіни може вирости, в той час як золото, навпаки, ризикує перестати подобатись інвесторам. Так, аналітик "Центру біржових технологій" Максим Орищак вважає, що тенденція зростання для криптовалюта обумовлена надлишком золота в 2020-м як захисного активу і бажанням інвесторів диверсифікувати ризики.
У той же час аналітик ТелеТрейд Сергій Родлер впевнений, що зростання популярності біткоіни в "епоху коронавируса" пояснюється, головним чином, кризою, який є кращою рекламою криптовалюта. На думку експерта, на кріпторинке працює проста залежність: чим більше неспокійна ситуація в світовій економіці, тим стрімкіше зростає біткоіни, оскільки інвестори схильні бачити в ньому "тиху гавань".
В цілому експерти вважають, що можливості зростання у біткоіни досить високі: обмежена емісія (максимум 21 млн монет) в сукупності з високим попитом на криптовалюта здатні збільшити її вартість в найближчі роки в рази.
А Сергій Родлер додав: незважаючи на те, що біткоіни трохи застарів, інвестори вважають за краще користуватися саме їм, а не більш сучасними аналогами, так як просто не довіряють їх творцям.
Незважаючи на всі дифірамби головною криптовалюта, старший аналітик компанії Hamilton Алекс Шустер вважає, що біткоіни як спосіб заощадження коштів зовсім не є еталоном. І купувати його на останні гроші не варто.
І все ж справедливості заради треба сказати, що біткоіни як валюта для міжнародних розрахунків активний вже не перший рік. Є приклади і в кіноіндустрії, і в світі шоу бізнесу, і в спорті, коли контракти оплачені криптовалюта. Уже в цьому році стало відомо, що мадридський клуб третьої іспанської ліги "Інтернасьонал" придбав колишнього нападника "Реала" Давида Барраль, — і теж за криптовалюта.
Проте, новини з кріпторинка викликають стабільний інтерес, причому, що дивно, не у Майнер, а у обивателів. А недавно стало відомо про те, COVID-19 істотно змінив пріоритети для інвестицій у британців. Чимало опитаних жителів Туманного Альбіону відзначали, що вони вважали за краще цифрові інвестиції фізичним, а 10% жителів Великобританії повідомили, що мають біткоіни. Що стосується британської столиці, то там криптовалюта і зовсім має кожен четвертий.
Зараз можна говорити про те, що маркетингова кампанія змінилася, продовжує експерт. Попит на Bitcoin підтримується через інформацію про те, що медійні обличчя вірять у зростання вартості криптовалюта. Так що, робить висновок Шустер, можна сказати, що, по суті, мало що змінюється. Змінюються лише маркетингові інструменти.
На думку Алекса Шустера біткоіни, щоб стати платіжним засобом, перш за все, потрібна стабільність. Але як раз про неї говорити і не доводиться, так як актив нічим не підкріплений і до сих пір зростання ціни відбувається тільки за рахунок збільшення попиту з боку користувачів.
Нагадаємо, як буде розвиватися ринок криптовалюта в Україні — читачам "Коментарів" розповіли експерти.
Новини