Головна Новини Бізнес Будівництво Ринок нерухомості впав майже втричі
commentss НОВИНИ Всі новини

Ринок нерухомості впав майже втричі

З січня по вересень 2022 року кількість покупок знизилася майже втричі.

4 січня 2023, 17:50
Поділіться публікацією:

За 9 місяців 2022 року нотаріуси завіри 224 тисячі договорів щодо купівлі-продажу нерухомості. Це у 2,7 разів менше, ніж минулого року — за відповідний період 2021 року нотаріуси завізували 598 тисяч договорів, повідомляє Опендатабот.

Ринок нерухомості впав майже втричі

Фото: https://pixabay.com/


Аналітики відзначають, що ситуація трохи покращилася в липні-вересні, проте загалом 2022 рік залишається провальним для ринку нерухомості. Переважна більшість угод за вказаний період пов'язана з купівлею земельних ділянок або паїв (38%). Трохи менша частка квартир і житлових будинків (28%). У 2021 році доля договорів купівлі-продажу квартир та житлових будинків становила 36%, а земельних ділянок та паїв – 31% від загальної кількості завірених угод. Разом з тим, купівля квартир та житлових будинків у 2022 році впала майже в 3,5 рази — з 218 тисяч до 63 тисяч угод.


“Провальним виявився другий квартал 2022 року. З квітня по травень було укладено лише 9,4 тисячі договорів”, — наголошується в повідомленні.


Ситуація виглядає краще з купівлею-продажем земельних ділянок та паїв, адже кількість угод за 2022 рік скоротилася лише вдвічі.


“Якщо за три квартали минулого року було засвідчено 183 тисячі договорів, то цього року – лише 85 тисяч. У найбільш провальному для ринку нерухомості другому кварталі кількість угод упала до 11 тисяч”, — наголошують в Опендатаботі.


Раніше ми писали , що за даними Національного банку, попит на житло залишається кволим. З січня по вересень було укладено трохи більше чверті кількості договорів, порівняно з аналогічним періодом 2021 року. Переважно це житло для проживання, в той час як попит на житло для продажу майже відсутній. Основним фактором подорожчання новобудов залишається спроба забудовників компенсувати зростання собівартості будівництва. Однак, з огляду на те, що попиту на новобудови майже немає, зростання цін відображає переважно бажання продавців, а не ринкові умови.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини