Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
За результатами опитувань, які неодноразово проводила консалтингова компанія "Земельний фонд України", актуальним серед українців залишається питання про те, як отримати ділянку землі. Першочерговим завданням, що стоїть перед бажаючим це зробити, є самостійне отримання інформації з публічної кадастрової карти та пошук вільної земельної ділянки.
Приватизація земельної ділянки: що таке кадастровий номер і для чого він потрібен - фото: Юрій Кошовий
Інженер-землевпорядник, партнер "Земельного фонду України" Юрій Кошовий відповів "Коментарям" на наступні питання. Що таке кадастровий номер? Для чого він потрібен? Як присвоїти кадастровий номер ділянці землі на території країни?
Кадастровий номер земельної ділянки — це індивідуальний цифровий код (номер) земельної ділянки, що не повторюється на всій території України. Присвоюється він земельній ділянці з метою йо її ідентифікації, та зберігається за ним протягом усього часу існування такої ділянки під час її формування.
Експерт зазначає, що відповідно до статті 79-1 Земельного кодексу України, формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про нього до Державного земельного кадастру.
Формування земельних ділянок здійснюється:
- в порядку їх відведення (проекти землеустрою;
- шляхом поділу або об'єднання раніше сформованих земельних ділянок (технічна документація);
- шляхом інвентаризації земель (технічна документація).
Земельна ділянка вважається сформованим з моменту присвоєння їй кадастрового номера, який складається з 19 цифр. Структурні елементи кадастрового номера земельної ділянки відокремлюються один від одного двокрапкою.
За словами Юрія Кошового, цифри в кадастровому номері не випадкові:
- Перші 10 цифр визначають межі адміністративно-територіального устрою України (тобто населений пункт;
- Наступні 2 — номер кадастрової зони щодо адміністративної області;
- наступні 3 — номер кадастрового кварталу щодо кадастрової зони;
- наступні 4 — це код земельної ділянки (місцезнаходження земельної ділянки) щодо кадастрового кварталу.
"Земельні ділянки, які вже сформовані, і яким присвоєно кадастровий номер, відображаються на публічній кадастровій карті. Для цього необхідно у вікні для пошуку вказати 19 цифр кадастрового номера. Двокрапки ставити не потрібно, вони з'являються там автоматично і тоді на публічній кадастровій карті з'являється позначка, яка вказує на земельну ділянку, який ви шукаєте. Сам же земельну ділянку підсвічується блакитним кольором, і з'являється коротка його характеристика (інформація), а також перелік послуг, якими можна скористатися за вказаною земельною ділянкою", — продовжує фахівець.
Фахівець стверджує, що відповідно до Закону України "Про реєстрацію речових прав" земельна ділянка належить до об'єктів нерухомого майна, тому при продажу (крім земельних ділянок сільськогосподарського призначення на які діє заборона на відчуження), оформлені спадщини й т.п., виникають проблеми у зв'язку з відсутністю кадастрових номерів в державних актах старого зразка. Адже відповідно до вимог чинного законодавства України кадастровий номер є обов'язковою умовою для здійснення юридичних дій, пов'язаних із земельною ділянкою.
Новини