Ринок землі працює: скільки угод вже укладено

Всього з Державним земельним кадастром наразі хочуть працювати понад 3,8 тисячі нотаріусів

Українці можуть користуватися прерогативами земельного ринку вже протягом 19 днів. Фахівці з Міністерства аграрної політики і продовольства розповіли, скільки за цей час було проведено угод, а також зроблено звернень до земкадастру.

З огляду на те, що в перший день функціонування ринку землі було зареєстровано всього 61 угоду з купівлі-продажу ділянок, багато хто вважав цю ідею не дуже перспективною. Однак станом на ранок 19 липня нотаріуси вже погодили більше тисячі подібних угод, а саме 1107.

При цьому з Державним земельним кадастром висловили бажання працювати понад 3,8 тисячі нотаріусів. Всього ними поки було подано 4246 заяв щодо уточнення стану різних ділянок. Цікаво, що більшість із них - 3729 - задоволена. Чекають розгляд ще 26 звернень від нотаріусів.

З різних причин земкадастру довелося 491 раз відмовити фахівцям в отриманні необхідної інформації. При цьому, як повідомляють в Мінагрополітики, робота ведеться в штатному режимі, без будь-яких додаткових нарікань з обох сторін.

Відразу зазначимо, що укладена тисяча з хвостиком угод "поширилася" загалом на 1530 гектарів української землі. "Рекордсменом" серед областей за кількістю подібних угод стала Полтавська область - 166 угод (351,3 гектара). У Київській області було оформлено на дві угоди більше - 168, однак за площею регіон знаходиться тільки на четвертому місці (106,8 гектара).


Друге місце за обсягом проданої землі залишається за Харківською областю (237,2 га на 62 угоди), третє - за Вінницькою (132,8 га на 117 угод).

Зазначимо, що найменше такою послугою скористалися в Києві - 23 документа про операції з землею на 1,4 гектара. За кількістю ж справжнім "антирекордсменом" є Миколаївська область. Тут за перші 18 днів функціонування ринку землі укладено всього чотири угоди (на 6 га).

Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, як початок земельної реформи після першого тижня функціонування ринку оцінювали нардепи, а також профільні фахівці.

Крім того, на порталі ви можете дізнатися про те, які зміни, пов'язані із земельним ринком, турбують аграріїв.