Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
1 липня в Україні відбудеться запуск ринку землі. Чому ця подія – черговий земельний рубікон та з якими умовами ми в нього входимо, порталу "Коментарі" розповів радник зі стратегічного розвитку президента Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ), керівник Держпродспоживслужби (2016-2019 рр.) Володимир Лапа.
Запуск ринку землі в Україні - фото з відкритих джерел
За словами експерта, земельна реформа завжди давалася важко. І схвалення Земельного Кодексу із фіксацією приватної власності на землі с/г призначення, і розпаювання земель у свій час були предметом справжніх політичних баталій.
Які вхідні умови ми мали рік тому? Ринок існував, всі розуміли цінові параметри й інструменти купівлі. Але цей ринок був "сірим". Найбільший і безумовний плюс запровадження обігу земель – це легалізація земельних транзакцій і створення системи публічної інформації про обіг земель", — зауважив Володимир Лапа.
На його думку, сам формат земельного ринку, певною мірою, очікувано консервативний. Юридичні особи не зможуть купувати землі до 2024 року, а обмеження для фізичних осіб – 100 га. За словами фахівця, існує ціла низка й інших обмежень, зокрема щодо легальності походження коштів на купівлю земель, обмеження колом суб’єктів купівлі земель в прикордонній смузі тощо. Для тих, хто обробляє землі зараз – переважне право купівлі (за ціною не меншою ціни альтернативних пропозицій), яким, щоправда, найближчі роки юридичні особи не зможуть користуватись.
Раніше портал "Коментарі" писав, які зміни насторожують аграрну спільноту напередодні відкриття ринку землі.
Новини