comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Бізнес новини компаній Кому вигідні кадрові перестановки в "Нафтогазі" і до чого вони можуть призвести
commentss НОВИНИ Всі новини

Кому вигідні кадрові перестановки в "Нафтогазі" і до чого вони можуть призвести

Експерти оцінили ситуацію, що склалася навколо НАК "Нафтогаз"

27 вересня 2021, 14:19

У Кабінеті міністрів України призначили нове правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз".

Кому вигідні кадрові перестановки в "Нафтогазі" і до чого вони можуть призвести

Нафтогаз - фото з відкритих джерел

Про що говорять перестановки, що відбуваються в НАК останнім часом? Кому вони вигідні? Як можуть події розгортатимуться далі? Щоб розібратися в цих питаннях, видання "Коментарі" звернулося до експертів.

Офіс президента посилює контроль над "Нафтогазом"

Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін вважає, що в ситуації навколо "Нафтогазу" ми бачимо продовження політики, в першу чергу Офісу президента, з приводу подальшого посилення свого контролю за цією компанією.

"Після звільнення з поста керівника "Нафтогазу" Андрія Коболєва і призначення на цю посаду Юрія Вітренка, була періодична, спорадична боротьба за те, що буде з компанією далі, за наглядову раду, яку звільняли, потім знову призначили. А тепер ми бачимо продовження зміцнення позицій Вітренка (зі звільненням людей, орієнтованих не його попередника). По суті це означає, що ОП підсилює контроль над НАК", — пояснює Олексій Якубін.

За його словами, важливо, як на це реагуватимуть західні посольства.

"Раніше вони (особливо американці) досить активно реагували на питання, пов'язані з ротаціями в керівництві "Нафтогазу" і наглядовою радою. І до зустрічі Зеленського з Байденом, і в процесі, і після, так чи інакше американська сторона порушує тему корпоративного управління в Україні. У тому числі бажаючи не втратити (отримати) вплив і контроль на ці структури. Тут два варіанти: або зроблять вигляд, що нічого не побачили, або буде більш жорстка реакція", — прогнозує політолог.

Активізацію Банкової в посиленні контролю над "Нафтогазом" він пов'язує з наближенням опалювальним сезоном.

"Ми бачимо високу ціну газу на європейських ринках. А та непрозора формула утворення ціни на газ всередині України, яку ми маємо, так чи інакше була пов'язана з європейськими газовими біржами. Можливо, Банкова заради утримання цін на газ, щоб тарифи не злетіли до небес (привівши до неминучих протестів і кризи платежів), готова робити те, що не сподобається західним посольствам. Або ж там думають, що ці посольства будуть зараз зайняті іншими справами. Є внутрішньоамериканський порядок, формування нової коаліції в Німеччині після парламентських виборів. І якщо представники колективного Заходу відреагують не так критично, Банкова продовжить курс на посилення власного впливу у всіх ключових держкорпораціях", — прогнозує Олексій Якубін.

Все може закінчитися подальшим охолодженням відносин між керівництвом України і західними партнерами

Заступник директора Українського інституту політики, політичний експерт Кирило Молчанов підкреслює, що Офіс президента проводить системну роботу з узяття "Нафтогазу" під свій контроль і витискування звідти всіх "чужинців" — іноземців і не тільки.

Слідом за Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа, Люда ван дер Хейденом, Отто Ватерландером, свої повноваження втратили Сергій Перелома і Ярослава Теклюк, яких пов'язували з "групою Коболєва" і західними силами.

А Кабмін призначив нове правління НАК в особі Маврикія Калугіна, Владислава Воловика, Олени Бойченко, Романа Чумака.

"Тобто, ми бачимо, що відбувається "зачистка" представників зовнішніх сил, — зазначає Кирило Молчанов. — Закінчиться все, думаю, подальшим охолодженням відносин між керівництвом України і західними партнерами. У Вашингтоні і Брюсселі явно не підтримують спробу видавлювати їхніх людей з насиджених місць, де вони отримували нечувані суми".

На думку експерта, українська влада, швидше за все, просто хоче сісти на фінансові потоки, розставити там своїх людей.

"Це політика глави ОП Андрія Єрмака, який розставляє скрізь свої кадри. Подібні зміни будуть позитивні лише в тому випадку, якщо нове керівництво "Нафтогазу", включно з членами наглядової ради, піде шляхом зниження тарифів для народу. Знизять ціну на газ, зважаючи на те, що, за словами тепер уже колишнього виконавчого директора "Нафтогазу" Отто Ватерландера, собівартість видобутку кубометра газу на родовищах НАК "Нафтогаз України" становить в середньому 1 грн. Тоді як продають його українським домогосподарствам і підприємствам теплокомуненерго (ТКЕ) більш ніж за 7 грн, погрожуючи ще накрутити ціну. Прес-служба "Нафтогазу" слова Ватерландера спростувала. Але справжню собівартість видобутку вітчизняного газу ми, схоже, так і не знаємо, — акцентує Кирило Молчанов. — Підкреслюю, дані зміни будуть дійсно зрозумілі і актуальні лише, якщо ціни на газ всередині України знизять. А якщо просто хочуть все очолити і продовжити ділити гроші, вся ця кадрова шехарда не матиме значення для пересічного громадянина".

Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що "Нафтогаз" подав новий тарифний план для споживачів.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!