comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Бізнес новини компаній «Метінвест» озвучив плани щодо будівництва «зеленого виробництва сталі»
commentss НОВИНИ Всі новини

«Метінвест» озвучив плани щодо будівництва «зеленого виробництва сталі»

На сьогодні компанія вже впровадила виробництво DRI котунів - ключової сировини для виплавки сталі методом прямого відновлення

24 червня 2021, 12:34

Група "Метінвест" вивчає можливість будівництва нового сталеплавильного виробництва з використанням технології прямого відновлення заліза, що дозволить компанії істотно скоротити викиди вуглекислого газу, повідомив генеральний директор холдингу Юрій Риженков у ході прес-конференції в Києві.

«Метінвест» озвучив плани щодо будівництва «зеленого виробництва сталі»

Виробництво сталі. Фото з відкритих джерел

"Викиди СО2 не можна відфільтрувати. Їх можна тільки відловити, але тоді потрібні великі потужності для зберігання. Це не завжди ефективно. Тому ми розуміємо, що потрібно глобально змінювати техпроцеси", — сказав Риженков.

За його словами, компанія співпрацює з низкою провідних виробників обладнання для промисловості, таких як Рrimetals і Siemens, для пошуку ефективних рішень із декарбонізації металургійного виробництва.

Одним із них може стати впровадження технології прямого відновлення заліза при виплавці сталі, яка дозволяє відмовитися від використання коксу і, як наслідок, скоротити викиди CO2 практично у 2 рази у порівнянні з традиційними методами виробництва.

Як зазначив Риженков, на сьогодні "Метінвест" вже впровадив виробництво DRI котунів — ключової сировини для виплавки сталі методом прямого відновлення — на Центральному ГЗК і планує реалізацію аналогічного проекту на Північному ГЗК.

Це дозволить забезпечити майбутнє більш екологічне виробництво власною сировиною.

За словами Риженкова, будівництво нового заводу потужністю 4,5 млн тонн сталі на рік може бути реалізовано або в Маріуполі, або в Запоріжжі. Термін реалізації — 7-10 років.

Другий напрямок — розвиток технології водневого виробництва сталі. Зокрема, "Метінвест" вивчає можливості використання водню, поновлюваних джерел енергії, переробки відходів, таких як коксовий газ, у паливо для виплавки сталі.

Видання "Коментарі" раніше писало, що "Метінвест" інвестує понад $ 1 млрд в нове виробництво холоднокатаного прокату. Як розповів директор холдингу Юрій Риженков, новий цех дозволить компанії досягти світового рівня якості продукції на всіх етапах виробництва.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: http://uaprom.info/
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!