Рубрики
МЕНЮ
Станислав Молчанов
До останнього часу на аглофабрику припадало 80% всіх викидів підприємства і до 40% викидів пилу в Маріуполі. Сьогодні жодна труба аглофабрики не димить. А рівень викидів приведений до європейських стандартів.
Метінвест модернізував фабрику в Маріуполі. Фото: metinvestholding
Після поетапного введення в експлуатацію всіх нових фільтрів викиди пилу знизяться на 90%, викиди сірки — на 46%.
В цілому ж, завдяки проекту реконструкції очисних споруд аглофабрики, викиди пилу в Маріуполі скоротяться на третину.
Головним постачальником устаткування і технологій виступила італійська компанія Termokimik Corporation. Генеральний підрядник проекту — "Метінвест-Інжиніринг".
Технічне рішення проекту передбачає створення складної двоступеневої системи очищення газів.
Перший ступінь — грубе очищення від пилу із допомогою сучасних циклонів Hurriclone. Вони вловлюють великі частки пилу, щоб повторно використовувати їх у виробництві.
Другий ступінь — доочищення газу від пилу і з'єднань сірки в потужних рукавних фільтрах, що дозволяють знизити викиди пилу більш ніж в десять разів.
Фахівці компанії "Метінвест-Інжиніринг" поетапно збудували комплекси двоступеневої очищення аглогазів від зон спікання і охолодження всіх 12 агломашин.
Сучасна система газоочищення на аглофабриці вже працює. Водночас в зоні охолодження аглокорпус №1 тривають роботи з модернізації електрофільтрів "Спейк" і монтажу двох рукавних фільтрів, які завершаться в 2021 році. Це додаткові зобов'язання, які взяв на себе комбінат.
Історія реконструкції аглофабрики, як історія України, сповнена різними подіями і несподіваними поворотами.
Коли проект вже вийшов на фінішну пряму, в світі вибухнула пандемія коронавірусу. Під час пусконалагоджувальних робіт фахівці Termokimik Corporation повинні були встановити програмне забезпечення, а також провести холодну і гарячу прокрутку обладнання аспіраційної системи. Але Міністерство закордонних справ відкликало всіх закордонних фахівців, які працюють в Україні, і на початку весни італійці змушені були спішно покинути країну. Італійський уряд оголосив жорсткий карантин і закрив офіси промислових компаній, включаючи Termokimik.
До середини літа вірус трохи вщух, і послаблення карантину таки дозволило поставити крапку в модернізації аглофабрики. Італійські фахівці повернулися в Україну, щоб закінчити налагодження устаткування і завершити проект в обіцяні жителям Маріуполя терміни.
Велике будівництво на комбінаті імені Ілліча тривала п'ять з половиною років. Весь цей час команда з українців та італійців працювала над модернізацією обладнання на діючому виробництві. Монтаж циклонів і рукавних фільтрів — конструкцій вагою сотні тонн — проводили в рекордно короткі терміни. У всьому світі зараз не будують настільки масштабних систем газоочищення на аглофабриках. І все для того, щоб жодна з п'яти труб аглофабрики не затьмарювала маріупольське небо.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Метінвест вклав в охорону праці понад 100 млн доларів.
Новини