Рубрики
МЕНЮ
Оленка Клочко
Ілона Маска винахідника найекологічнішого автомобіля Tesla та найбільшого прихильника низьковуглецевих технологій звинувачують у зростанні біткойну, яка заподіює шкоду навколишньому середовищу більше, ніж невелика країна, про це повідомляє Reuters.
Тесла та біткойн. Фото: відкриті джерела
Такі обвинувачення пов'язані із тим, що цього тижня Tesla придбала біткойнів на 1,5 мільярди доларів і планує використати їх як оплату за свої автомобілі. На цьому тлі вартість біткойна різко скочила і продовжує зростати, долаючи рекордні позначки.
Здавалося б, як віртуальний біткойн може спричинити якесь забруднення, адже він не виготовляється з пластику, металу чи паперу?
Відповідь проста: створення віртуальної валюти відбувається під час роботи суперпотужних комп'ютерів над обчислюванням складних математичних задач раніше за інші такі самі потужні комп'ютери. Такі обчислювання є складним енергомістким процесом, який на сьогодні живиться завдяки викопному паливу, зокрема найбруднішому з нього — вугіллю.
Такі значні вливання "брудної" криптовалюти в інвестиційний портфель Tesla — компанії з нульовими викидами, можуть ускладнити її відносини з інвесторами, для яких ESG-показники (екологічність, соціальність, управління) є ключовими факторами для інвестування.
Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, що Ілон Маск вже впливав на зростання біткойну, це сталося тоді, коли він додав лише одне слово в опис свого профілю у Twitter — хештег #bitcoin. Його вартість підскочила на 15,7% всього за 15 хвилин.
Новини