Найбільший в Україні металургійний комбінат — споживач електроенергії "АрселорМіттал Кривий Ріг" просить главу Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса ініціювати мораторій на підвищення тарифів на передачу електроенергії і на диспетчерське управління до кінця 2021 року.
Згідно з листом АМКР, наявному в розпорядженні редакції, відповідні тарифи повинні залишитися на поточному рівні з метою стабілізації роботи підприємства та всієї металургійної промисловості України.
"АМКР змушений звернутися до Вас після публікації на сайті НЕК "Укренерго" повідомлення... про підвищення тарифів на передачу електроенергії і на диспетчерське управління з листопада 2020 року і на весь 2021 рік", — сказано в листі.
Як стверджується в документі, підвищення тарифу на передачу електроенергії з 1 листопада 2020 року з 240,23 грн. (Без ПДВ) до 640,48 грн. (Без ПДВ) за 1 МВт-год тільки в листопаді-грудні 2020 року призведе до збільшення додаткових витрат "АрселорМіттал Кривий Ріг" у розмірі 225 млн. грн.
При цьому підвищення тарифу на передачу е / енергії і на диспетчерське управління з 24,75 грн. (Без ПДВ) до 87,83 грн. (Без ПДВ) за 1 МВт-ч призведе до збільшення додаткових витрат "АрселорМіттал Кривий Ріг" за весь 2021 рік у розмірі 906 млн. грн.
"АрселорМіттал Кривий Ріг" є одним з енергоємних підприємств в Україні. Електроенергія складає на рівні 10% в собівартості продукції", — наголошується в листі.
На меткомбінаті підкреслюють, що підвищення тарифів на передачу е / енергії і диспетчеризацію призведе до збільшення собівартості продукції, знизить її конкурентоспроможність на світових ринках, може привести до скорочення обсягів виробництва металургійної продукції і, як наслідок, до скорочення персоналу підприємства.
"Також зазначаємо, що в зв'язку з поширенням пандемії коронавірусу COVID-19 в світі, поглибленням економічної кризи, схвалення підвищення тарифів на передачу е / енергії і диспетчеризацію ще більше ускладнить економічне становище підприємства і послабить конкурентоспроможність нашої продукції на світових ринках", — констатується в листі.