Рубрики
МЕНЮ
Наталья Некрасова
Виробництво електричної
та теплової енергії дає приблизно 25% викидів парникових газів в атмосферу,
видобуток енергоносіїв дають ще 10%, при цьому потреба
енергії у світі буде тільки зростати. Про це під час форуму "Україна 30.
Екологія" розповів заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков,
інформують "Коментарі".
Форум "Україна 30. Екологія". Фото: mpe.kmu.gov.ua
За прогнозами, потреба в енергії у світі до 2030 року зросте на 55%, та на 4,5% — тільки цього року, зазначив заступник міністра енергетики України. Щоб економічне зростання було швидким, Україні потрібно збалансувати економіку, екологію та енергетику, зазначив Демченков.
За його словами, частка відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) у світовому енергобалансі поступово зростає — у 2020 році вона склала майже 30%, а атомна енергетика — 10%.
За даними 2020 року, в Україні половину електроенергії дали АЕС, ще понад 35% — теплова генерація, яка переважно працює на вугіллі, ВДЕ — понад 12,4%, повідомив представник Міненерго. Окрім того, в Україні є певна сезонність. Наприклад, в січні ВДЕ виробили понад 4,5% без ГЕС та 9,6% разом з ними, зазначив Демченков.
Підвищити енергоефективність в Україні також можна зменшуючи витрати при передачі електричної енергії в мережах, додав представник Міненерго.
Раніше "Коментарі" повідомляли, що в Україні з 1 липня 2021 року набуде чинності закон, який дозволить випускати "зелені" облігації. Наразі Україна сплачує за імпорт енергоресурсів 7,5 млрд дол., а українська економіка в три рази має вищу енергомісткість, ніж економіка Європи. За останні п’ять років сектор "зеленої" енергетики України залучив 8 млрд євро інвестицій.
Новини