Головна Новини Бізнес економіка Інфляція в Україні різко прискорилася: що подорожчало в березні
commentss НОВИНИ Всі новини

Інфляція в Україні різко прискорилася: що подорожчало в березні

Зокрема, продукти харчування в Україні за минулий місяць подорожчали на 2,2%

9 квітня 2021, 15:40
Поділіться публікацією:

Споживчі ціни в Україні в березні 2021 року в порівнянні з лютим збільшилися на 1,7%. З початку 2021 року зростання цін склало 4,1%. Дані оприлюднила Державна служба статистики, передає РБК-Україна.

Інфляція в Україні різко прискорилася: що подорожчало в березні

Інфляція в Україні різко прискорилася: що подорожчало в березні - фото з відкритих джерел

Відомство повідомляє, що інфляція прискорилася до 8,5% (згідно з річним виміром до березня 2020 року).

Продукти харчування в Україні за минулий місяць подорожчали на 2,2%. Найбільше зросла вартість соняшникової олії — на 9,7%, цукру — на 4,8%, фруктів — на 3,5%. Вартість алкоголю та тютюнових виробів зросла на 0,7%, на одяг і взуття — на 12,7%. Ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива залишилися без змін.

Інфляція в Україні різко прискорилася: що подорожчало в березні - фото 2

Також повідомляється, що предмети домашнього вжитку і побутова техніка додали в ціні 0,5%, охорона здоров'я подорожчала на 0,5%, транспорт — на 1,8% (в т.ч. паливо — на 5,7%), відпочинок і культура — на 0,4%, освіта — на 0,3%, ресторани і готелі — на 0,8%. Вартість зв'язку не змінилася.

Інфляція в Україні різко прискорилася: що подорожчало в березні - фото 3

Нагадаємо, що продовольча і сільськогосподарська організація Об'єднаних Націй (FAO ФАО) повідомила, що світові ціни на продукти харчування ростуть десятий місяць поспіль. За словами старшого наукового співробітника ННЦ "Інститут аграрної економіки" Ігоря Сабія, зростання світових цін на продукти харчування безпосередньо впливає на зростання цін на цю продукцію в Україні. Експерт вважає, що зростання цін на продукти харчування зумовлене внутрішніми факторами: торішнім неврожаєм, викликаним несприятливими погодними умовами; зростанням цін на паливно-мастильні матеріали, електроенергію, водовідведення, водопостачання, збільшенням мінімальної заробітної плати і, відповідно, нарахувань на неї; збитками, яких зазнали аграрії, особливо овочівники, внаслідок введення протягом року необдуманих карантинних заходів та іншими. Читайте детальніше в нашому матеріалі.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини