Головна Новини Бізнес економіка Інвестиції в економіку під час війни: які галузі вижили та коли в Україну прийдуть великі гроші
commentss НОВИНИ Всі новини

Інвестиції в економіку під час війни: які галузі вижили та коли в Україну прийдуть великі гроші

Іван Компан вважає, що до війни в Україні був критично низький рівень іноземних інвестицій

8 серпня 2022, 21:15
Поділіться публікацією:
Інвестиції в економіку під час війни: які галузі вижили та коли в Україну прийдуть великі гроші

Інвестиції в українську економіку під час війни (фото з відкритих джерел)

Україна продовжує боротися із РФ за свою свободу та незалежність. Але, що відбувається з інвестиціями в Україну під час війни? Які галузі продовжують приносити нашій економіці гроші, а які постраждали дуже сильно. Та що варто зробити, аби до нашої країни прийшли нові інвестиції. Про це говорили експерти під час дискусії "Інвестиції в Україну під час війни: чи готові інвестори фінансувати економіку воєнного часу" на платформі порталу "Коментарі".

Інвестиції не зупинилися

Голова української асоціації венчурного та приватного капіталу Андрій Колодюк має оптимістичний прогноз та розповідає, що ІТ-сектор тримається та продовжує притягувати до України інвестиції навіть попри війну.

"Інвестиції не зупинилися, інвестиції продовжуються. Якщо ми говоримо про сектор ІТ-інвестицій, вони продовжуються. Зо останні три тижні були три угоди по 50 + мільйонів доларів. Є й менші угоди. Тому співінвестування, яке відбувається в українські компанії або з українськими засновниками в ІТ-сектори — це продовжується. Це відбувається тому, що з 2014 року наш підхід: ми інвестуємо і вас запрошуємо співінвестувати з нами, привів до того, що в нас в Україні було проінвестовано за останні 8 років 1 тисячу 350 ІТ-компаній, тобто загалом на 2,6 млрд доларів. Це відбувається, тому, що ризик втрати свого підприємства є так само як і в Ізраїлі. Це відбувається і ці ризики несуть венчурні інвестори",- заявив експерт.

Також фахівець проаналізував стан справ в реальному секторі економіки. На його думку, це інша складова і там все набагато гірше тому, що там працюють інші механізми, які тільки починають вибудовуватися. 

"Основне  питання, яке ми пропонуємо вирішувати це те, яким чином будуть страхувати ризики пов'язані з втратою обладнання або вашої інвестиції — це головне питання. Звичайно під час війни такі механізми тільки вибудовуються. З останнього це- Європейський інвестиційний банк, який свої кредити, тобто ці ризики застраховує. Але це тільки починається. Але поки не буде вирішений механізм, яким чином страхувати ці ризики, великих інвестицій в Україну не буде. Адже тільки венчурний капітал готовий інвестувати, тому що він до цього трошки звик. Я вже говорив  про Ізраїль. Але якщо говорити про реальний сектор економіки, то там працюють інші механізми та набагато більше роботи",- підсумував Андрій Колодюк.

 30 років країна була недоінвестована

Засновник  First Kyiv investment club Іван Компан наголосив, що до війни в Україні був критично низький рівень іноземних інвестицій. І навіть попри війну, деякі інвестиції будуть продовжуватися.

"Я не настільки оптимістичний, як пан Андрій. Але погоджуюся, що інвестиції в ІТ-сектор ідуть — це добре, це наша надія. Але ІТ-сектор дуже відрізняється від реального сектору, тому що ви фактично інвестуєте в продукт, чи в ідею, в здібності персоналу. Якщо не вийде в Україні, то легко забрати в іншу країну. Те що стосується інвестицій під час війни. Начебто у нас до війни інвестиції в країну прямо текли рікою. За всі 30 років країна була недоінвестована. Рівень прямих іноземних інвестицій — це  те, що зробило заможними багато розвиваючих ринків, критично низький всі 30 років. Ми багато говорили про приватизацію, ми мріяли все продати, розповідали про чергу з іноземних інвесторів за нашими активами і проґавили все, що можна. Ми всі мріяли, кому дістанеться "Укртелеком", хто буде продавати його іноземцям. Дочекалися, що він взагалі став нікому не потрібен. Замість того, щоб отримати наприкінці за нього мільярди і це могло б додати розвитку державі. І "Укртелеком" — це тільки один з таких прикладів.

Також Іван Компан заявив, що Україна має змінюватися, адже війна закінчиться і нам потрібно стати цікавими для іноземних інвесторів.

"Наша головна проблема з точки зору іноземних інвестицій, на моє переконання, це не війна. Вірніше війна, звісно, це — горе і біда. Війна закінчиться. Питання в тому, чи зміниться країна після війни. І чи станемо ми цікавими для інвесторів. Потрібно зробити, щоб ми стали цікавими, бо без іноземних інвестицій наше майбутнє буде дуже непевним. У певні галузі будуть приходити інвестиції, бо вони не настільки залежні від війни, але я не думаю, що хтось буде будувати завод біля лінії фронту. Я думаю, що можна трошки зачекати. Знову ж таки не тільки війна. Ми повинні розпочинати зміни в середині країни, щоб коли віна закінчиться бути готовими", — зазначив експерт.

 Нагадаємо, що "Коментарі" писали про велику приватизацію в Україні під час війни.
Читайте Comments.ua в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!