Головна Новини Бізнес економіка Майже 800 підприємств релокувалися за час війни
commentss НОВИНИ Всі новини

Майже 800 підприємств релокувалися за час війни

Здебільшого підприємства переїжджали на Львівщину, Закарпаття та Буковину

2 березня 2023, 22:16
Поділіться публікацією:

За рік широкомасштабного вторгнення Росії в Україну за урядовою програмою релокації в безпечніші регіони країни переїхали 800 підприємств, 623 з яких вже працюють на новому місці, повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна в ефірі телемарафону, пишуть "Коментарі".

Майже 800 підприємств релокувалися за час війни

У більш безпечні регіони переїхали 800 підприємств

"Для ще 239 здійснюється пошук гідної локації або способу транспортування. Понад 650 підприємств, які планували релокувати свої виробничі потужності, відмовились від переміщення у зв’язку з деокупацією територій, на яких вони розташовані. Окрім того, нині деякі підприємства повертаються на попередні місця роботи у зв’язку з покращенням там безпекової ситуації, зокрема, в Харківську, Чернігівську та Сумську область. 44 підприємства вже повернулись", – розповіла Бережна.

За словами високопосадовиці, найбільше підприємств релокувались до Львівської — 24%, Закарпатської — 14,5%, Чернівецької — 9,8%, Івано-Франківської — 8,3%, Хмельницької — 7,3% та Тернопільської — 6,3% областей.

"Дотепер програма релокації продовжує діяти, однак кількість запитів суттєво зменшилася. Уряд продовжує надавати підтримку підприємствам, які вирішили релокуватись,  адже їх перевезення в безпечніші регіони — це збереження робочих місць, збереження динаміки сплати податків, збереження активності бізнесу, який є драйвером відбудови і сильним гравцем на економічному фронті", — додала Тетяна Бережна.

Підприємство, яке прийняло рішення релокуватись з небезпечних регіонів, може отримати пакет державної підтримки, що включає в себе наступні опції:

-       підбір місця розташування для потужностей підприємства;

-       допомога з перевезенням на нову локацію;

-       сприяння в розселенні працівників та пошуку нових співробітників;

-       підтримка у відновленні логістики, закупівлі сировини та пошуку ринків збуту.

На порталі "Коментарі" йшлося, про те, що у Верховній Раді закликали бізнес подавати заявки на компенсацію витрат на релокацію. Програму компенсації витрат на переїзд для українського бізнесу наприкінці минулого року запустив ЄБРР.

Як раніше писали "Коментарі", охочі започаткувати чи розвивати свій бізнес, можуть отримати мікрогранти подавши заявки у межах програми "Власна справа". 1 лютого стартувала нова хвиля програми.

Читайте також на порталі "Коментарі" – долар в обмінниках продовжує падати: у чому причина.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини