Рубрики
МЕНЮ
Давиденко Евгения
Керівник "Нафтогаз" Олексій Чернишов каже, що НАК має намір уникнути імпорту газу цього року завдяки нарощенню внутрішнього видобутку.
Фото: pixabay
Про це Чернишов розповів в інтерв’ю Bloomberg, пише “Економічна правда”.
Згідно з повідомленням, для досягнення бажаного, національна акціонерна компанія повинна збільшити видобуток на 8%. Крім того, видобуток мають наростити й приватні компанії. Вони мають показати результат плюс 16%, попри заборону експорту палива. При цьому зазначається, що для реалізації такого плану, Україна не повинна зазнати жодних територіальних втрат або руйнування газодобувних потужностей, які могли б становити ризик для газової автономності.
ЗМІ зазначає, що спроба уникнути імпорт газу, у разі успіху, стане першим таким випадком в історії країни з моменту здобуття незалежності в 1991 році.
Раніше ми писали, що більшість країн, які допомагають Україні протистояти російській агресії, намагаються ізолюватись від Росії та зменшити зв'язки з режимом Путіна. Однак є ті країни, які намагаються скористатись ситуацією та нарощують свій імпорт з Росії. Індія почала купувати російську дешеву нафту, яка стала не потрібна в Європі. Загалом ввіз з Російської Федерації в Індію зріс у 9 разів, що є рекордним показником серед інших країн. На другому місці опинилась Угорщина. Країна, що належить до ЄС збільшила імпорт з Росії у 3,5 раза. В п’ятірку також потрапили Словенія, Бразилія та Туреччина. Загалом дослідженні виявилось п'ять країн з Європи.
Як відомо, Україна не може покрити всі свої фінансові потреби з власних джерел, а дуже покладається на зовнішню допомогу. Відповідно до аналізу міжнародної фінансової підтримки, Міністерство фінансів України отримало 31 мільярдів євро до грудня 2022 року з 64 мільярдів євро, обіцяних західними країнами з початку повномасштабної війни.
Новини