Рубрики
МЕНЮ
Козлова Альбіна
Після нищення українських населених пунктів російською армією, деокупації від російських загарбників перед державою та народом стоїть завдання налагодити там життя, відновити дороги, комунікації, звести нові будинки, заклади соціальної сфери — збудувати краще й сучасніше, більше комфортне та безпечне для населення.
Фото ілюстративне / Pixabay
Тому Офіс президента підготував та презентував Recovery план оперативної відбудови соціальної інфраструктури України з 15 національними програмами, картою руйнувань, попереднім бюджетом та пропозиціями для інвесторів. Цей план презентовано на конференції в Швейцарії.
5 липня триває ознайомлення делегатів з пропозиціями уряду України. Міністр Олексій Чернишов презентував План регіонального відновлення та розвитку. Наразі Україна поділена на чотири групи регіонів: фронтові, опорні, тилові та деокуповані.
В цьому плані — Децентралізація 2.0, оновлене багаторівневе управління, оновлена регіональна політика, прозора відбудова з орієнтацією на людину, а також відновлення, зведення тимчасового житла, збільшення кількості соціального житла, модернізація житлово-комунального господарства, зменшення викидів та переробка сміття.
Fast Recovery в першу ж чергу орієнтований на відновлення роботи критично важливої пошкодженої в результаті бойових дій інфраструктури, для цього необхідно більше 17 млрд доларів.
На деокупованих територіях пошкоджено 40 000 об’єктів: це і 400 шкіл, і 300 садочків, і 300 лікарень, об’єкти ЖКГ та житло.
Готується довгостроковий проект відновлення та трансформації України після війни з урахуванням принципів безпеки, технологічності, екологічності, "зелених" технологій, безбарʼєрності, прозорості, розвитку економіки, підвищення добробуту населення.
Попередня оцінка збитків від російських ударів — понад 700 млрд доларів.
Очікується, що за 10 років відбудеться щорічне зростання реального ВВП на 7%, з 2023 до 2025 планується отримати фінансування 350 млрд доларів, з 2026 до 2032 року — 400 млрд доларів.
Як писав портал, Швейцарія та Австрія погодилися інвестувати в "зелені" технології та цифровий розвиток. Австрія зацікавлена в обміні з Україною досвідом цифровізації послуг та нашим застосунком Дія, зокрема. А також готова допомогти нам із відновленням пошкодженої інтернет-інфраструктури, — наголосив Михайло Федоров.
Новини