Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
З 1 вересня українці зможуть добровільно одноразово декларувати доходи, майно та активи. Про це під час брифінгу заявив міністр фінансів Сергій Марченко.
Податкова амністія в Україні - фото з відкритих джерел
Які переваги та ризики такого роду "амністії капіталів". Що можна було зробити краще? Що може піти не так? Чи час зараз для цього? На ці питання виданню "Коментарі" відповідали експерти.
Експерт економічних програм Українського інституту майбутнього Данило Монін називає податкову амністію своєрідним компромісом.
На його думку, щоб податкова амністія дійсно спрацювала, слід спершу провести податкову реформу і спростити ведення бізнесу. А замість цього — влада тільки закручувала гайки, резюмує експерт.
Економічний експерт, кандидат економічних наук Олександр Вовченко зазначає:
Експерт упевнений, що в нинішніх умовах "податкова амністія" схожа на перекладання відповідальності влади за свою інституційну неспроможність на плечі громадян. А тому ефективність ідеї малоймовірна, адже рівень довіри громадян до влади вкрай низький.
На думку експерта, запропонований інструмент може стимулювати громадян в подальшому не платити податки в очікуванні чергових амністій.
"Нам потрібно зосередитися на головному: реформа судової, податкової та правоохоронних систем, спрощення податків, спрощення ведення бізнесу, верховенство права, безпеку громадян, забезпечення прав і свобод. А не розпорошуватися на дрібні і малоефективні рішення", — робить висновок Олександр Вовченко.
Новини