Рубрики
МЕНЮ
Елена Бурдейная
МВФ вважає, що у наступному році Україну чекає низка економічних викликів, які погіршать ситуацію у багатьох галузях. Про це пишеться у офіційному звіті організації.
МВФ моніторить економічну і політичну ситуацію в Україні - ілюстративне фото з мережі
24 листопада 2021 р. оприлюднено 136-сторінковий звіт МВФ "Ukraine: First Review Under the Stand-By Arrangement". Міжнародний валютний фонд пояснює, чому затримувалось рішенням щодо виділення коштів, та вказує, які саме і з яких причин показники впадуть.
16 місяців продовжувались невдачі та затримки, вказано у звіті. Працівники фонду хотіли пересвідчитись, що реформи, проведені в країні, не скасують відразу після старту: підтримка незалежності Нацбанку, ризики боротьби з корупцією через рішення Конституційного суду.
Країна протягом минулого періоду досягнули семи з дев'яти показників, які мали бути виконані для отримання траншу. Однак:
В другій половині 2020 р. зростання загальмувало, погіршилась ситуація у 2021 р. через зростання захворюваності на COVID-19, занизький рівень вакцинації, зростання цін на газ, погіршення прогнозів щодо інфляції.
Ризики 2022 р. вимагають від уряду рішучіших дій:
1) є ризики позабюджетних витрат у проєкті Держбюджеті 2022 р.;
2) додаткові втрати у енергетичному секторі через проблеми з газом та електроенергією у населення;
3) ослаблення корпоративного управління у важливих державних інституціях, зокрема – Нацбанку.
Очікується, що зростання ВВП України у 2022 р. складатиме 3,6%, між тим результат 2021 р. погіршиться – замість прогнозованого 3,5% буде 3,2%. Зменшиться також обсяг іноземних інвестицій: з 3,3% ВВП у 2021 р. вони впадуть до рівня 2,4% — у наступному.
Щоб і далі працювати з МВФ за програмою Stand-by, Україна повинні виконати більше 10 умов. Докладніше можна дізнатись у матеріалі видання "Коментарі" за посиланням.
Новини