З початком літа гривня продовжила відносне просідання щодо долара. На що чекати з липня? Які фактори вплинуть на зміцнення чи ослаблення нацвалюти? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Курс валют. Фото: із відкритих джерел
Курс валюти повністю залежить від НБУ
Економічний експерт Данило Монін вважає, що вже зараз почала намічатися стабілізація курсу національної валюти.
"Прийшли гроші від ЄС 2 млрд. доларів. На початку липня прийдуть гроші від МВФ 2.2 млрд. доларів. У липні ще можливі гроші від Євросоюзу. Таким чином криза фінансування, коли Україні 2 місяці не надходила західна допомога, залишилася позаду. І тому думаю варто очікувати на курс 40.5-41 у липні. Можливо, навіть буде якесь зміцнення", – зазначив експерт.
Він наголосив, курс валюти повністю залежить від НБУ. І НБУ може як трохи зміцнювати його, так і опускати.
"Поки що ситуація з американськими грошима не визначена (нам США мають дати 7.85 млрд фінансової допомоги до бюджету). Поки що Штати нічого не надали і тому я думаю, що НБУ не зміцнюватиме курс. Він може це собі дозволити, оскільки інфляція поки що нижча за 5% (3.3% у травні) і він може собі дозволити керовану девальвацію гривні. Але як тільки інфляція вийде до 7%, а це ймовірно до вересня, тоді ймовірні дії НБУ зі стримування девальвації", – підсумував Данило Монін.
Жодної гострої необхідності в девальвації гривні зараз немає
Економіст, член товариства фінансових аналітиків, екс-член Ради НБУ Віталій Шапран зазначив, враховуючи обсяги золотовалютних резервів НБУ, та перспективи надходження міжнародної допомоги фундаментальні економічні причини для девальвації гривні відсутні, а її курс цілком залежить від дій НБУ на валютному міжбанку.
"Ніякої гострої необхідності в девальвації гривні зараз немає. Втім оскільки зараз адміністративна складова впливу при формуванні курсу дуже велика, то і подальша траєкторія курсу слабко прогнозована і буде залежати в основному від рішень НБУ", – підсумував Віталій Шапран.
Читайте також на порталі "Коментарі" – про що говорить курсова нестабільність: експерти озвучили свою думку.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.