comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Бізнес держсектор За півроку чистий збиток "Центренерго" виріс на 20% - доходи скоротилися на 37,6%
commentss НОВИНИ Всі новини

За півроку чистий збиток "Центренерго" виріс на 20% - доходи скоротилися на 37,6%

Чистий дохід виробника електричної енергії державної компанії Центренерго скоротився на 3,475 млрд гривень, до 5,773 млрд гривень

29 липня 2021, 14:55

У січні-червні 2021 року державна енергогенеруюча компанія "Центренерго" збільшила чистий збиток на 19,9% до 591,19 млн гривень, в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. Про це йдеться у фінансовому звіті компанії за 1-е півріччя 2021 року, передають "Українські Новини".

За півроку чистий збиток "Центренерго" виріс на 20% - доходи скоротилися на 37,6%

Центренерго - фото з відкритих джерел

Згідно з ним, в січні-червні "Центренерго" скоротило чистий дохід на 37,6%, або на 3,475 млрд гривень, до 5,773 млрд гривень. Також за 6 місяців компанія збільшила валовий збиток на 34,8% до 337,59 млн гривень. При цьому власний капітал скоротився на 32% до 2,9 млрд грн, а саме показник власного капіталу є основою для формування стартової ціни продажу підприємства. Поточні зобов'язання підприємства також зросли на 4%.

Окремо варто відзначити дворазове падіння надходжень від реалізації продукції в порівняння з першим півріччям 2020 року, що свыдчить про зростання фынансового навантаження і може в майбутньому привести до його банкрутства.

Як повідомляло видання раніше, ФДМ має намір продати "Центренерго" до кінця року. До складу "Центренерго" входять 3 ТЕС: Вуглегірська (Донецька область), Зміївська (Харківська область) і Трипільська (Київська область), сумарна проектна потужність яких становить 7 660 МВт, це близько 14% від загальної встановленої потужності України.

На ТЕС компанії встановлено 23 енергоблоки потужністю від 175 до 800 МВт, з яких 18 блоків — вугільні, а 5 призначені для використання газомазутного палива.

Відомо, що 78,289% акцій компаній належить державі в особі Фонду державного майна.

Раніше портал "Коментарі" розповідав, що держава може зробити, щоб не підвищувати вартість електрики в майбутньому. Фахівці стверджують, що в першу чергу від керівництва країни слід вимагати ліквідації "фірм-прокладок" та усунення монополій. Але на це, зрозуміло, потрібна політична воля і здатність цим монополістам протистояти.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!