Рубрики
МЕНЮ
Татьяна Веремеева
"Нафтогаз" підвищив із січня ціну на газ для побутових споживачів на 14%. На що ще і чому можуть піднятися тарифи в 2021, і до чого це призведе — "Коментарі" розбиралися разом з експертами.
Тарифи на газ. Фото: Д. Романюк/Comments.ua
Експерт Української фабрики думки Юрій Гаврилечко прогнозує, що на українців у 2021 році очікує підвищення ще ряду тарифів.
"Швидше за все, піднімуться тарифи на: послуги централізованого опалення, постачання гарячої та холодної води та водовідведення, електроенергії (що логічно припустити у зв'язку з ростом цін на газ), прибирання прибудинкової території (що, швидше за все, зв'яжуть з ростом мінімальної зарплати). А також — тарифів на проїзд в громадському транспорті (що пояснять збитками через зниження пасажиропотоку). Зростання вартості пасажирських залізничних перевезень також можливе", — каже Юрій Гаврилечко.
Він вважає, що ні до чого екстраординарного з боку споживача ці підвищення не приведуть.
"У тому й фокус. Продовжиться ситуація з ростом неплатежів і зниженням якості послуг. Але українців, схоже, все це влаштовує, як показали результати останніх виборів до місцевих рад, — акцентує Юрій Гаврилечко. — Ми послідовно і грунтовно рухаємося в бік 18-го століття. При повному схваленні більшості населення такого курсу".
Керівник Асоціації професійних управителів нерухомістю України Андрій Никончук вважає, що точно піднімуть тарифи на електроенергію.
"Це зроблять через необхідність підтримки енергобалансу. Він порушується через бездумного використання нібито "зеленої" енергетики, — підкреслює експерт. — До того ж на догоду тепловій генерації зменшили виробництво атомної енергії. А все через що? Через те, що теплова енергетика не державна (на відміну від атомної) і тим більше заробляє, ніж більше спалює вугілля і цим засмічує навколишнє середовище".
Андрій Никончук зазначає, що вузол суперечності створювався через відсутність державницької позиції та виключно з метою просто заробляти на цьому.
"До того ж на зростання тарифів на електроенергію точно вплине введення RAB-тарифів (стимулююча ставка або RAB-тариф — від Regulatory Asset Base, регульована база інвестиційного капіталу — поширений метод тарифоутворення, який дозволяє розвивати та модернізувати інфраструктуру, — ред.). Це необхідно і неминуче, щоб утримувати та модернізувати засоби доставки кіловата", — говорить експерт.
Нагадаємо, експерти висловили порталу "Коментарі" думка щодо того, що буде з тарифом на електроенергію.
Новини