Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
Сьогодні на засіданні Кабінету міністрів України було прийнято рішення знизити тарифи на газ для населення. Тепер вартість кубометра газу для побутових споживачів складе 6,99 гривні. Як заявив голова Кабміну прем'єр-міністр Денис Шмигаль, нова ціна відрізняється від тієї, яка була у 2018-2019 роках на 1,5 грн в меншу сторону. "Коментарі" вирішили розібратися, чи дійсно зниження тарифів на газ істотно вплине на суму в платіжках, і чи зможе дане рішення уряду вплинути на наступний транш від МВФ для України.
Колаж: Д. Романюк/Comments.uа
Економіст і фінансовий аналітик Олексій Кущ стверджує, що переважна більшість українців не залежать від тарифів на газ саме для населення, а скоріше від ціни для підприємств теплокомуненерго:
За словами експерта, ціна на газ для населення є найменшою в платіжці українців, в той час, як за опалення люди платять тисячі гривень.
Як відомо, зниження тарифів на газ для населення не вічне — встановлена ціна буде діяти тільки на період карантину, але не довше, ніж до 31 березня поточного року. На засіданні Кабміну відповіли, що в зазначену ціну 6,99 гривні вже включили ПДВ і так звану "абонплату" — оплату транспортування блакитного палива по газопроводах до внутрішніх точок виходу.
Однак в засобах масової інформації неодноразово з'являлася інформація про те, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) стурбований планами українського уряду в ручному режимі знизити ціни на газ для населення, і що дане рішення може вплинути на наступний транш Фонду для України.
Олексій Кущ вважає, що рішення знизити тарифи могло б вплинути на МВФ, якби воно було прийнято на тривалий період:
На думку економіста, єдина правильне рішення для України — повернення моделі, так званої "справедливої ціни на газ", це економічно підтверджена собівартість витрат плюс середня норма рентабельності, і застосування її для ціноутворення на газ для населення.
Новини