Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
Експерти для видання "Коментарі" озвучили прогноз тарифів на житлово-комунальні послуги (ЖКУ) на грудень та найближче майбутнє і розповіли, чого чекати українцям і чому.
Тарифи на комунальні послуги в Україні - фото з відкритих джерел
Співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич акцентує, що у грудні не слід очікувати різкої, суттєвої зміни тарифів на ЖКП. Хіба що в окремих регіонах, можливо, місцева влада та експлуатуючі організації ухвалять рішення про підвищення квартплати як такої.
Інша справа, продовжує він, що пообіцявши місцевим бюджетам компенсацію різниці ціни газу в тарифі на тепло (а це близько 30 млрд грн за опалювальний сезон), центральна влада повелася украй цинічно.
На думку експерта, найбільше питання – що робитиме влада після закінчення опалювального сезону 2021-2022 років.
Експерт з питань у галузі ЖКГ, засновниця ГО "УПС", голова ГО "Кирилівський Гай", власниця малого бізнесу Кристина Ненно попереджає, що на українців очікує зростання тарифів практичні на всі комунальні послуги. Але – з наступного року. І поступово.
За її словами, до 30 квітня 2022 року у нас діє фіксована ціна, затверджена Кабміном, у розмірі 1,44 грн. за 1 кВт/год для домогосподарств, які споживають до 250 кВт/год на місяць. Якщо більше – платити потрібно буде вже 1,68 грн. за кВт/год.
До кінця 2022 року прогнозується вже 1,73-1,8 грн за 1 кВт/год для тих, хто споживає менше 250 кВт/год, а 2,02 – 2,10 грн – для тих, хто споживає більше.
До кінця 2023 року: 2,08-2,25 та 2,42-2,62 – відповідно.
До кінця 2024-го – 2,50-2,81 грн за кВт/год (хто споживає менше 250 кВт/год на місяць) та 2,90 – 3,27, для тих, хто перевищить ліміт.
За теплом та гарячим водопостачанням економічно обґрунтований тариф для побутових споживачів також дорівнює підвищенню на 50-70%, зазначає Кристина Ненно. Вона наголошує, що вже з 2022 року штучне утримання тарифів стане неможливим. І все дорожчатиме.
Вона також попереджає, що подорожчання послуг ЖЕКів, управляючих компаній, відбудеться вже наступного року, орієнтовно на 10%. Це пов'язано з тим, що з 1 грудня 2021 р. відбудеться зростання мінімальної зарплати.
"На водоканал прогнозується подорожчання на 20-25%. Також очікується підвищення тарифів на газ для приватного сектору на 15–20%. А ось газ для теплокомуненерго подорожчає на 30-50%, – продовжує Кристина Ненно. – Але всі рішення щодо подорожчання тарифів приймає Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг — скорочено (НКРЕКУ), яка розглядатиме цю пропозицію у грудні на наступний рік. І якщо рішення про підвищення тарифів буде ухвалено у грудні, то нові тарифи діятимуть уже з 1 січня 2022 року, а не після закінчення опалювального сезону. На сьогодні всі тарифи залишаються чинними, згідно з постановою Кабміну".
Новини