Головна Новини Бізнес податки Президент України підписав закон про налогову амністію. Які її остаточні умови
commentss НОВИНИ Всі новини

Президент України підписав закон про налогову амністію. Які її остаточні умови

Основана ставка збору складатиме 5% з коштів і активів, розміщених в Україні, й 9% - для тих, що розміщені за кордоном

17 липня 2021, 11:30
Поділіться публікацією:

Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою  в червні закон № 1539-ІХ, яким запроваджується одноразове добровільне декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету. Про це повідомляє офіційний сайт глави держави. Ціллю впровадження закону зазначається стимулювання детінізації доходів, активів та підвищення податкової культури громадян, залученню в економіку держави додаткових коштів.

Президент України підписав закон про налогову амністію. Які її остаточні умови

Президент підписа Закон про добровільне декларування тіньових активів, фото www.president.gov.ua

Спеціально одноразово задекларувати свої активи громадяни України можуть добровільно в проміжок часу з 1 вересня поточного року до 1 вересня 2022 року. Вони матимуть право подати декларацію із зазначенням активів, що їм належать, та з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня поточного року. При цьому у добровільній декларації  вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів - не потрібно. Серед активів громадяни можуть вказувати валютні цінності (крім коштів у готівковій формі), цінні папери, рухоме та нерухоме майно, зокрема об'єкти незавершеного будівництва, частки у майні юридичних осіб, які знаходяться в Україні чи поза її межами.

Визначена і ставка, згідно з якою декларанти мають сплатити збір, за раніше не задекларовані активи. Він складатиме 5% відносно валюти на рахунках в українських банках, а також інших активів, що знаходяться  або зареєстровані в Україні та 9% -  щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном. Іще 2,5% збору доведеться сплатити з номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

Якщо громадянин сплатить усі необхідні збори, держава має гарантувати  йому звільнення від відповідальності за порушення податкового чи валютного законодавства. Також гарантується нерозголошення державними органами та їхніми посадовими особами відомостей, що містяться в одноразових добровільних деклараціях, якщо на те не буде рішення суду. Також будуть внесені відповідні зміни  до чотирьох податкових і кримінальних Кодексів України, яким запропоновано не розцінювати умисним ухиленням від сплати податків і зборів, якщо такі діяння вчинені до 2021 року і пов’язані з придбанням об’єктів, які громадянин вказав у одноразовій добровільній декларації та сплатив узгоджену суму збору. Іще законом № 1539-ІХ встановлюється, що інформація вказана в добровільному декларуванні не може бути використана проти підозрюваного,  обвинуваченого в ухиленні від сплати податків та зборів.  

Раніше "Коментарі" приводили думки експертів щодо того, чи вдасться Україні ефективно запустити систему "нульового декларування" вже цього року. 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини