Головна Новини Бізнес Агро Продаж землі через інтернет: у чому перевага електронних торгів
commentss НОВИНИ Всі новини

Продаж землі через інтернет: у чому перевага електронних торгів

Ухвалення цього законопроекту однозначно потрібне державі й об'єднаним територіальним громадам

29 березня 2021, 19:00
Поділіться публікацією:

5 лютого 2020 Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики прийняв рішення, яким рекомендував парламенту прийняти в другому читанні законопроект №2195 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію , емфітевзису) через електронні аукціони".

Продаж землі через інтернет: у чому перевага електронних торгів

Колаж - Д. Романюк/Comments.ua

У разі прийняття законопроекту в другому читанні зміни будуть внесені до Земельного кодексу України та Закону України "Про оренду землі". У тому числі продаж земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них буде здійснюватися виключно на конкурсних засадах через електронний аукціон.

Кандидат наук із державного управління, експерт із земельних питань Вадим Чувпило вважає, що важливим нововведенням є те, що в разі відмови переможця торгів від підписання протоколу торгів або від укладання договору, що підтверджується відповідним актом організатора, електронній торговій системою автоматично формується і публікується новий протокол торгів, а переможець торгів, який відмовився від підписання протоколу торгів або договору, позбавляється права на участь в подальших торгах з продажу того ж лота. Така умова зробить учасників торгів більш дисциплінованими і унеможливить маніпуляції, які дозволяють зараз штучно "відтягувати" продаж права оренди і використовувати земельну ділянку за різними тіньовими схемами.

Що стосується змін до Закону України "Про оренду землі", то чітких рис набуде механізм переважного права орендаря на придбання орендованої земельної ділянки у власність. Це означає, що орендар, який відповідно до закону може мати у власності орендовану земельну ділянку, отримує переважне право на придбання її у власність у разі продажу цієї земельної ділянки, але за умови, що він сплачує ціну, за якою ділянка продається. У разі ж продажу через електронний аукціон — якщо пропозиція орендаря дорівнює чи перевищує пропозицію найбільше із запропонованих учасниками аукціону.

"Можна сказати, що прийняття цього законопроекту однозначно потрібно державі і об'єднаним територіальним громадам. Прозорість ринку землі і продажу права на неї — це невід'ємна складова ефективного управління земельними ресурсами. Тому сподіваємось, що у депутатів Верховної Ради вистачить політичної волі його проголосувати, і зробити черговий крок на шляху до завершення, вже 30-річної земельної реформи ", — робить висновок Вадим Чувпило.

Раніше портал "Коментарі" розповідав, як протистояти земельному рейдерству.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини